První dvě utkání série play-up florbalisté Kutné Hory prohráli!

28. únor 2024, 06:06

Kutná Hora - Florbalisté sehráli první dvě utkání série play-up divizní soutěže na hřišti týmu Kralupy Wolves. I když byli blízko, nepodařilo se jim ani jeden zápas vyhrát a o postup se tak porvou v domácí hale na Klimešce:

Kralupy Wolves - FBC Kutná Hora 5:4p
Branky: 7. Jan Suk, 21. Petr Husťák, 42. Adam Kozel, 46. Jakub Manek, 61. Adam Kozel - 9. Jiří Schwarz, 11. Michal Trník, 14. Petr Vávra, 31. Michal Trník; rozhodčí: Marek Jeřábek - Jaroslav Verner; vyloučení: 4:2; využití: 0:0; diváků: 87; po třetinách: 1:3, 1:1, 2:0, 1:0

Obě utkání v Kralupech muži FBC Kutná Hora ztratili. První zápas ale odstartovali dobře, konkrétně první třetinu. Ve 14. minutě již vedli 1:3 a vypadalo to na šťastný vývoj. Na začátku druhé třetiny přišlo trestné střílení domácích, které bohužel proměnili. Pak přišel jeden gól Kutné Hory a ke konci druhé části si kutnohorské FBC mohlo zahrát přesilovku pět na tři. Tu však nedokázal tým pod vedením Adama Rowe využít. Do poslední části nastoupili muži z Kutné Hory špatně. Dostali dva rychlé góly a bylo vyrovnáno. V prodloužení pak hned na začátku zamířil dobře Kozel a bylo hotovo. Hráčem utkání se stal Michal Trník, který kromě dvouminutového trestu vsítil dva góly a na jeden přihrál.

Komentář trenéra Kutné Hory Adama Rowe: Hořké pocity, byli jsme blízko. Nicméně to je play-off. Zítra začínáme znovu a musíme na novo.

Komentář domácího trenéra Jakuba Svobody: Dnes jsme neměli dobrý vstup do utkání, každopádně jsme zvládli utkání ve velkém tempu obrátit a zvítězit. Děkujeme všem divákům a doufáme, že nás přijdou podpořit i zítra!

Kralupy Wolves - FBC Kutná Hora 11:3
branky: 5. Adam Kozel, 9. Jakub Manek, 14. Luboš Brzoň, 14. Adam Kozel, 34. Jan Michálek, 34. Adam Kozel, 38. Kristián Malík, 42. Tomáš Veselý, 43. Adam Kozel, 47. Tomáš Veselý, 57. Kristián Malík - 28. Lukáš Vojtěch, 31. Martin Zelený, 36. Josef Chalupa; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 5:6; využití: 3:3; diváků: 103; zásahy brankářů: Omar Hammami -3 - Jaroslav Dlouhý -11; po třetinách: 4:0, 3:3, 4:0

Ani v neděli se Kutné Hoře nedařilo. Ovšem to už byl vývoj zápasu bohužel jednoznačnější. Hned od začátku se nedařilo mužům prosazovat se, a naopak se trefoval tým z Kralup. Výběru FBC nepomáhalo ani časté vylučování. Ve druhé třetině se kutnohorští trochu zvedli, ale to bylo již pozdě. Příliš velký náskok už nedovedli dohnat a přes další sérii vyloučení na obou stranách dospěl zápas ke konečnému, nelichotivému, výsledku 11:3 pro domácí Wolves. Série se nyní přesouvá do Kutné Hory a za stavu 2:0 na zápasy musí tým v rudých barvách šlápnout do pedálů, není na co čekat. Budeme potřebovat ale i vás, diváky. Bez hlasité podpory z tribun se špatně hraje a obrací vývoj série.

Komentář trenéra hostů Adama Rowe: Opět to mrzí. Nehráli jsme tak špatně, drželi jsme se soupeřem krok. Výsledek však mluví jinak. Zlepšení přesilové hry a více střelby z naší strany. Na gólmanovi jsme si však vylámali zuby. Doma musíme být silnější a efektivnější ve všech směrech.

Komentář domácího trenéra Jakuba Svobody: Dnes jsme se nenechali překvapit soupeřem a předvedli jsme dominantní výkon. Jediné, co nás může mrzet jsou 3 obdržené góly z početní nevýhody. Nyní se budeme připravovat na poslední sobotní zápas. Děkujeme diváckému kotli, co nás hnal dopředu.

Série se přestěhuje do sportovní haly Klimeška, kutnohorské florbalisty můžete podpořit v boji s Kralupy v sobotu 2. března od 18 hodin a ve druhém utkání v neděli 3. bžezna od 18 hodin.