Rezerva kutnohorské Olympie poprvé letos v turnaji nezískala ani jeden bod

19. březen 2012, 08:54
(aktualizováno: 19. březen 2012, 08:54)

Kutná Hora - V improvizované sestavě hrálo florbalové béčko kutnohorské Olympie další dva zápasy PH+SČ přeboru. Nejprve proti poslednímu céčku SSK Future a poté proti čtvrtým vysokoškolákům z matematicko-fyzikální fakulty. Do sestavy se vrátil po dlouhé době Brožek, po zranění posila z áčka Jaroš, dále s týmem odjel Šesták a junioři Kočvara se Strnadem (brankář). Po sérii šesti neprohraných utkání v řadě však přišel tvrdý direkt v podobě dvou porážek.

SKP Olympia Kutná Hora B – SSK Future Old Boys C 4:10 (3:3, 0:2, 1:5)
Vyloučení: 1:1, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 4. Šesták (Brožek), 6. Netolický (Blahník), 8. Jelínek (Blahník), 36. Blahník (Dojčiak).
Sestava: Strnad – Janeček, Šesták – Dojčiak, Kruliš (od 25. Jaroš) – Jelínek, Blahník, Netolický (od 25. Brožek) – Kočvara, Brožek (od 25. Netolický), Jaroš (od 25. Kruliš)

Hráči Kutné Hory začali poněkud ospale a hned v první minutě nechali mnoho prostoru střelci z SSK a ten ze střední vzdálenosti trefil růžek Strnadovy branky. Odpovědět mohli hned v následující přesilové hře, což se jim nakonec zásluhou Šestáka střelou po zemi k tyči povedlo. Nahrával Brožek. Po další minutě však Olympia opět prohrávala, když pustila do protiútoku hráče soupeře, který opět umístěnou střelou vymetl šibenici. Vzápětí se však prosadil Netolický, který střelou z první uklidil Blahníkovo pobídnutí do sítě Future. Za další dvě minuty rozehrávala Olympie trestný úder, Blahníkův pokus doklepl Jelínek a ta šla do vedení. Soupeř však do konce první třetiny stihl vyrovnat, když opět prostřelil rozhozenou obranu ze střední vzdálenosti. Druhá část kutnohorským vůbec nevyšla, byli u všeho později, vyslali na branku SSK pouhé dvě střely a nechtělo se jim moc vracet do obrany. To vedlo k mnoha brejkovým situacím céčka Future, které dvě z nich proměnilo. Ta pravá smršť však přišla ve třetí třetině. Došlo sice k proházení sestavy s cílem zatlačit soupeře a vyrovnat. Ten však dvěma rychlými góly zlomil odpor Kutné Hory. Ta se sice ještě pokoušela útočit, ale opět s nulovým efektem a s rezignací na obranu. Florbalisté SSK tak přidali ještě tři branky. Blahníkovo snížení v závěru mu jistě náladu po nedobrém týmovém výkonu nezlepšilo.

VŠSK MFF Praha – SKP Olympia Kutná Hora B 6:3 (4:0, 2:2, 0:1)
Bez vyloučení.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 17. Jaroš (Kočvara), 19. Blahník (Janeček), 31. Brožek
Sestava: Mokošín – Janeček, Brožek – Šesták, Dojčiak (od 13. Kruliš) – Jelínek, Blahník, Netolický – Jaroš, Kruliš (od 13. Dojčiak), Kočvara

Úvod druhého zápasu se kutnohorským hrubě nevyvedl. Soupeř krutě trestal chyby v jejich obraně a výborně využíval jejich nedůrazu. První gól padl střelou ze střední vzdálenosti po špatné rozehrávce, poté si dal bek Dojčiak vlastní branku při eliminaci nahrávky VŠSK, další gól padl po brejkové situaci střelou po zemi a čtvrtý zásah přidal soupeř blafákem Mokošínovi, když na něj běžel sám. Druhá třetina zastihla Olympii opět v nedbalkách a dva rychlé góly v její síti znamenaly hrozivou ztrátu 6:0. Stíhací jízdu za málo pravděpodobným vyrovnáním načal důraz Dojčiaka za brankou soupeře a přenesení hry před branku, kde se již o balónek postarali Kočvara s Jarošem. Za dvě minuty natáhl ke střele Janeček a s lehkou tečí Blahníka překonal brankáře VŠSK. Ke konci druhé části soupeř polevil a náznaky nebezpečných šancí si říkaly o další snížení. To ovšem přišlo až v půlce poslední třetiny, když se prosadil výborně bojující Brožek. Kutná Hora vrhla vše do útoku, ale branku se jí již přidat nepodařilo. Byl to tak v letošní sezóně první turnaj, kde Olympia nevybojovala ani bod.