Starší žáci FBC Kutná Hora opět uspěli v boji o třetí místo

2. březen 2015, 22:19
(aktualizováno: 2. březen 2015, 22:19)

Praha - Starší žáci FBC Kutná Hora poslední únorovou sobotu zavítali k další porci ligových zápasů do SH VŠE.

FBC Kutná Hora – SK Florbal Benešov B 5:1 (2:0, 3:1) hráno 2x 10 min.
Začátek utkání byl vyrovnaný, soupeř dobře napadal a rozehrávka Kutné Hory se moc nedařila. V 7. minutě se prosadil Procházka střelou po výběhu od mantinelu. V té samé minutě se po standardní situaci z poloviny hřiště prosadil střelou do šibenice Macál. Do druhé části Kutná Hora vlétla, ve 27. vteřině se prosadil Skřivánek a o minutu později znovu Procházka. Soupeř sice ve 4. minutě snížil, ale o minutu později se prosadil Marek a uzavřel tak skóre zápasu na 4:1.
Branky a asistence: 2x Procházka (Smítka L., Koller P.), Macál (Trvdík), Skřivánek (Šulc), Marek (Koller M.).
Bez vyloučení.

FBC Kutná Hora – TJ JM Fatpipe Chodov C 2:2 (1:1, 1:1) hráno 2x 10 min.
Kutná Hora vstupovala do tohoto utkání s tím, že chce soupeři vrátit porážku z minulého turnaje, a zahrát si o postup do vyššího výkonnostního koše. Začátek utkání byl z pohledu Kutné Hory výborný, v 1. minutě se prosadil Skřivánek. Bohužel o 30 vteřin později bylo vyrovnáno. Kutná Hora byla po celou dobu první poloviny lepší, bohužel skórovat nedokázala. Druhá část začala znovu výborně, když v 1. minutě po střele Šulce z nulového úhlu si brankař srazil míček do vlastní brány. Poté byla hra dost vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách. V poslední minutě zápasu Chodov vyrovnal po hodně sporném okamžiku, když střelu od mantinelu brankář Smítka chytil, ale soupeř mu vysekl míček z ruky a vyrovnal. I když Kutná Hora mohutně protestovala, rozhodčí tento gól uznal a zápas skončil 2:2. Bohužel zápas mezi Chodovem a Benešovem skončil 8:1 a Kutná Hora musela hrát „jen“ o 3. místo.
Branky a asistence: Skřivánek (Špaček), Šulc.

Utkání o 3. místo
FBC Kutná Hora – FBC Kralupy n/V 9:2 (6:0, 1:0, 2:2) hráno 3x 10 min.
Stejně jako minulý turnaj nastoupila Kutná Hora v souboji o 3. místo proti Kralupům n/V. První třetina musela být pro tým z Kralup jako ve špatném snu, už ve 3. vteřině hry se prosadil Šulc a za 30 vteřin znovu Šulc. Kralupy jenom vyhazovaly míček, nevěděly kam dřív skočit. Do konce první třetiny se ještě trefili Kaván, Smítka L., Koller P. a Šulc, který zkompletoval hattrick. Tato třetina z pohledu Kutné Hory byla asi nejlepší z pohledu předvedené hry v celé sezóně. Bohužel druhá a třetí třetina byly katastrofální, Kutná Hora úplně přestala hrát, každý si chtěl dát gól a hra na hřišti vůbec nepřipomínala florbal, byl to úplně stejný zkrat jako minulý turnaj proti stejnému soupeři. Vítezství to však již neohrozilo.
Branky a asistence: 3x Šulc (2x Krátký, Skřivánek), Kaván (Macál), Smítka L., Koller P., Marek (Martínek J.), Procházka (Tvrdík), Tvrdík (Krátký).

Kutná Hora: Smítka M. – Tvrdík, Macál – Špaček, Koller M. – Skřivánek, Krátký, Šulc – Procházka, Smítka L., Koller P. – Martínek J., Kaván, Marek.