Starší žáci Olympie domácí turnaj zvládli skvěle, v derby s Kolínem vyhráli 5:2

21. listopad 2011, 22:21
(aktualizováno: 21. listopad 2011, 22:21)

Kutná Hora - Junioři a starší žáci Olympie Kutná Hora sehráli o víkendu další florbalové zápasy:

Junioři: Benešov - Kutná Hora 4:5

Juniory Olympie čekala další těžká zkouška – ukrást body vysoce postavenému Benešovu. Svou chuť po vítězství naplnili již v čase 1:01, kdy se po přihrávce Mila, trefil Kocián. Domácí vyrovnali záhy, kdy se prosadili po nedůrazu v kutnohorské obraně. V desáté minutě se pískal nájezd - jedinečná příležitost, jak soupeři odskočit. Rejna však proti gólmanovi soupeře neuspěl. Svoje zaváhání napravil hned v následující přesilovce pět na tři. Bilanci přesilovky si Olympia vylepšila ještě v přesilovce pět na čtyři po střele Kunáška a bylo to 1:3.

Druhá třetina nezačala pro hosty vůbec dobře. Hned ve druhé minutě totiž Benešov snížil. Poté se na obou stranách vystřídalo mnoho šancí, brankář Hála Kutnou Horu podržel a domácí gólman svému týmu taky pomohl. V 11. minutě se konal svátek v podobě vstřeleného gólu, kdy se po dlouhé době objevilo v zápise také číslo 9, které nosí Jirka Kočvara 2:4. Špatné soustředění na konci třetin, znovu potvrdil gól 52 vteřin před koncem - 3:4.

Ve třetí třetině čekala juniorku Olympie těžká prověrka. Částečný klid přinesl na hole Kutné Hory ve 2. minutě Daniel Kunášek, kdy našel skulinku v dolním koutu soupeřovi branky. S běhavým soupeřem to bylo těžkých 15 minut. V 7. minutě, spornému momentu přihlíželo celé osazenstvo haly, kdy padající míček do branky vytáhl svou holí jeden z beků Olympie, rozhodčí to posoudil jako vysokou hůl a nařídil trestné střílení i na druhou stranu. Domácí útočník tuto možnost neproměnil, ale Benešov využil následující početní výhodu a bylo to rázem opět o gól. Poslední minuty byly ze strany Kutné Hory hodně těžké a vydřené, ale jednobrankový náskok už havíři udrželi, a tak si připsali druhé vítězství v sezoně.
Branky a asistence K. Hory: Kocián (Milo); Rejna (Kocián); Kunášek (Vojtíšek); Kočvara; Kunášek (Chalupa). Střely: 34:24. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2.

Junioři: Kutná Hora - DDM Praha 12 1:9

Další zápas odehrála Kutná Hora proti Pražanům, že to dopadne takovým debaklem, nikdo z přítomných nečekal. První třetina – tři hrubé chyby v obraně a skóre 0:3. Druhá třetina byla z florbalek Kutné Hory stejná jako ta první. Vázla rozehrávka a z chyb těžili Wizards. S hrozivým skórem 0:7 se nastupovalo do poslední třetiny. Hra se alespoň trošku vyrovnala, možná již ne tak pilně hrajícím soupeřem. Ještě dva góly vstřelili hosté, než se ke slovu dostala konečně Olympie. Jen kosmetickou úpravu tak udělal Rejna po krásné přihrávce Kareše. Střelecké i gólové šance si Kutnohorští vytvořit dokázali, proto je statistika střel vcelku vyrovnaná, hlavním měřítkem budou však vždy góly.

V prvním zápase Kutná Hora předvedla dobrý výkon a kromě třetí třetiny Benešov přehrála. V druhém zápase rychle docházely síly a soupeř ze zabezpečené obrany prováděl tvrdé protiútoky se zdrcující přesností. Kdy rozhodla katastrofální druhá třetina v podání Olympie.
Jednoznačně nejlepšími hráči byl Kareš a Listík, kteří ač patří k nemladším v kádru hrají s velkým přehledem.
Branka a nahrávka K. Hory: Rejna (Kareš). Střely: 31:34. Vyloučení: 1:2. Bez využití.

K. Hora: Hála (Nosál L.) – Rejna (C), Listík – Vojtíšek, Chalupa – Kareš, Kunášek, Kočvara – Kocian, Milo, Zelený (Nosál J.).

Starší žáci: Kutná Hora - Orka Stará Boleslav B 7:4

Od první minuty bylo vidět, že Olympii čeká vyrovnané utkání. V 5. minutě předvedl skvělý zákrok brankář Dlouhý, ale bohužel doklouzal s míčkem mimo brankoviště, takže domácí čekalo oslabení. Po minutě přesilovky vypíchl Martínek rozehrávku soupeře a střelou k tyči vstřelil gól v oslabení -1:0. V 8. minutě po chybě obrany soupeř vyrovnal na 1:1. V 9. minutě Boleslavští faulovali a Kutná Hora hrála první a zároveň poslední přesilovku v utkání. Olympia rozehrála svou výhodu z rohu a po skvělém uvolnění střílel do prázdné brány Ondřej Schwarz po přihrávce jeho bratra Jirky 2:1. Záhy brankář Dlouhý při výhozu míčku se dostal znovu mimo brankoviště a domácí čekalo další oslabení a nepříjemná situace z velkého brankoviště, kterou soupeř využil ke srovnání stavu na 2:2.

Druhá třetina začala náporem hostů, ti ale skvěle chytajícího brankaře Dlouhého nepřekonali. Ve 3. minutě se skvěle opět vytočil z rohu Ondřej Schwarz a nekompromisní ranou zvýšil na 3:2.Po rozehrávce v té samé minutě se míček dostal k obránci Sikorovi, který přesnou přihrávkou našel Ondřeje Schwarze, který zkompletoval hattrick 4:2 a uzavřel tím druhou třetinu.

Třetí třetina začala stejně jako druhá, snaha o soupeřův nápor a z toho plynuly brejkové situace, do které se dostal v 4. minutě Tvrdík, ten však přestřelil a hloupě zahodil svou hůl a dostal dvouminutový trest za nesportovní chování V tomto oslabení znovu vypíchl míček Martínek přihrál J. Schwarzovi a už to bylo 5:2. Ještě v té přesilové hře soupeř snížil na 5:3 V 6. minutě po skvělé souhře Martínka s J. Schwarzem zvýšil na 6:3 druhý jmenovaný V 7. minutě do třetice brankář přešlápl brankoviště a Olympia hrála opět v oslabení. Při rozehrávce hostů vypíchl míček J. Schwarz přihrál Martinkovi a ten chytrou střelou zvýšil na 7:3. Byl to třetí gól Kutné Hory v oslabení! V 9. minutě po nahození soupeře z rohu si dal nešťastný vlastní gól Tvrdík a tak soupeř snížil na konečných 7:4.

Branky a asistence K. Hory:Martínek 2 (na druhou J. Schwarz), O. Schwarz 3 (na první J. Schwarz, na třetí Sikora), J. Schwarz 2 (na obě Martínek). Vyloučení: 6/1. Využití: 1/2. V oslabení: 3/0.

Starší žáci: Kolín - Kutná Hora 2:5

Do druhého zápasu Olympie nastoupila proti soupeři, který ještě v sezóně neprohrál. Navíc se jednalo o derby se sousedním Kolínem. Do zápasu zasáhli bohužel pouze tři obránci, protože Páral se ke konci prvního zápasu zranil. Kluky, ale tento fakt ještě více namotivoval.
Oba týmy do tohoto utkání vlétly a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Až v 5. minutě po přihrávce Adama Rowe vstřelil gól O. Schwarz 0:1. V téže minutě přihrál na křídlo dobře hrajícímu Rousovi, Martínek a bylo to 0:2. V 7. minutě soupeř snížil na 1:2. V 8. minutě vybojoval Tvrdík míček přihrál O. Schwarzovi a ten střelou do pravého růžku zvýšil na 1:3.

Druhá třetina začala velkým důrazem Kolína, který byl mnohdy za hranicemi pravidel, ale rozhodčí nevylučovali. V 6. minutě po chybném vyhození obrany si soupeř pěkně přihrál a bylo to 2:3. Dokonce druhé třetiny, kralovaly obrany v čele s brankáři a branka již nepadla.

Třetí třetina začala opět divoce, hra se přelévala ze strany na stranu. Až v 3. minutě šel soupeřův hráč sám na bránu,obránce Bříza ho fauloval a bylo nařízeno trestné stříleni, to naštěstí nebylo proměněno a Kutná Hora hrála v oslabení, ve kterém se Kolín snažil, ale díky dobrému pohybu hráčů se Olympia ubránila. V 7. minutě vybojoval míček Kačerovský přihrál J.Schwarzovi a ten z půlky hřiště pěknou střelou zvýšil na 2:4. Kolín se snažil zatlačit naše hráče, ale ti hrozili z protiútoků, bohužel žádný nebyl využit. Až v 9. minutě vybojoval míček Tvrdík a z pravého křídla vystřelil na protější tyč a zvýšil na konečných 2:5. Nutno podotknout, že hráči Olympie zavřeli Kolín poslední dvě minuty, který se nedostal za půlku. Takže již neměl šanci na zvrat v utkání. Naopak měla Kutná Hora ještě pár slušných šancí, bohužel už je nevyužila.

Byly to první dvě vítězná utkání v sezoně, takže trojice trenérů D. Mucha, M. Šesták a V. Tvrdík byli spokojeni s předvedenou hrou a hráče zaslouženě pochválili. Po šesti odehraných kolech má Kutná Hora na kontě 7 bodů.
Branky a asistence K. Hory: O. Schwarz 2 (na první Rowe, na druhou Tvrdík), Rous (Martínek), J. Schwarz (Kačerovský), Tvrdík. Vyloučení: 1/1. Bez využití.

Sestava K. Hory: Dlouhý (Novák) - Bříza, Páral - Rowe, Sikora – Martínek ,Rous, J.Schwarz - O. Schwarz, Kačerovský, Tvrdík.