To nejlepší přišlo nakonec, juniorka Olympie si na závěr sezony připsala dvě vítězství

26. březen 2012, 09:24
(aktualizováno: 26. březen 2012, 09:24)

Praha - K poslednímu turnaji juniorka florbalového oddílu Olympie Kutná Hora odjela do Prahy na Děkanku, aby se utkala se sousedy v tabulce a to s FBš Bohemians B a FBC Panthers.

FBŠ Bohemians B - SKP Olympia Kutná Hora 1:7 (0:1, 1:3, 0:3)

K předposlednímu utkání naší sezony kutnohorští junioři nastoupili proti soupeři FBŠ Bohemians B a již v postavení v tabulce napovídalo, že by se mělo jednat o vyrovnaný florbal.

V první třetině Olympia neponechávala nic náhodě a již od začátku utkání byla aktivnější a dostávala se do šancí, které ale většinou končily vysoko nad brankou. Pokud měli na holi míček domácí, nehledali žádnou komplikovanou rozehrávku a vyhazovali dlouhé balony na čekající hráče, avšak tyto balonky obránci Olympie snadno chytali. Až v 11. minutě se ujala první šance, kdy po přihrávce Pešla skóroval Kunášek. Více již se toho v první třetině nestihlo a tak byl po první třetině stav 0:1.

Ve druhé třetině se hra více zpřesnila a Kutná Hora se začala se dostávat více do šancí, kdy hned ve 3. minutě po přihrávce Pivoňky skóroval Kočvara. V 9. minutě následovalo další zvýšení, kdy předložil Kočvara nabídku k zavěšení Kociánovi a ten se nemýlil. Ve 12. minutě se ovšem po nepřesnosti v obraně Olympie prosadili i domácí a o kousíček ukrojili z našeho náskoku – 1:3. S touto situací se však nechtěl smířit první útok a tak hned po vhazování z nacvičeného signálu ještě z mladých let na ZŠ Jana Palacha se po přihrávce Rejny trefil ze vzduchu Kočvara a okamžitě odpověděl. O minutu později však bylo zle, když se po faulu se proti Kutné Hoře jelo trestné střílení. Hálu v bráně však domácí hráč nerozhodil a jeho kličku si v klidu pohlídal. Jelikož do konce třetiny se již domácím přesilovku využít nepodařilo, skončila druhá třetina 1:4.

Do posledního dějství se tedy nastupovalo s vidinou těžkých 15 minut a předpoklady se naplnily, ale když se nějaká chyba přihodila, záchrana v podobě dobře postavené obrany, ale hlavně skvěle chytajícího Hály, byla připravena. V 11. minutě bylo pořádně horko, když se nejprve nechal vyloučit Kočvara za sekání a následoval Kocián za stejný přestupek. Trojka Kutné Hory, společně s Hálou si však s touto nelehkou situací poradila a tak přišel čas na pravidlo, nedáš - dostaneš a v soupeřově síti postupně přistály míčky Rejny, Kunáška a Vojtíška. První část úkolu tedy byla splněna a nás čekal krátký odpočinek a příprava na dalšího soupeře.

Branky a asistence Kutné Hory: Kunášek (Pešl); Kočvara (Pivoňka); Kocián (Kočvara); Kočvara (Rejna); Rejna; Kunášek (Vojtíšek); Vojtíšek (Pilch). Přesilovky: 4/2, bez využití.

SKP Olympia Kutná Hora - FBC Panthers 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Poslední bitva této sezony se odehrála již ve večerních hodinách a Kutnohorští nebyli ochotni ji prohrát. První třetina byla z kraje opatrná, hra se dost kouskovala, ale šance se tvořily na obou stranách, jenže buď koncovka, nebo oba gólmani nepřipouštěli až do 13. minuty změnu skóre. To už se na skóre 0:0 nemohli koukat Rejna s Pešlem a tak po přechodu přes půl hřiště přišla přihrávka na Pešla a ten dostal míček za záda gólmana. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo, ale počet hráčů pro nadcházející druhou třetinu ano. Když se nechal vyloučit Chalupa a Olympia tak začínala druhou třetinu ve čtyřech.

Kombinace Panterů jsme hlídali až do té doby, než se ujala střela do šibenice a bylo vyrovnáno – 1:1. V 6. minutě přehoupl výhodu na stranu Olympie opět Kunášek po přihrávce Vojtíška. Poté přišlo další vyloučení, které jsme pak přestáli bez újmy a tak se do poslední třetiny šlo za stavu 2:1.

Hned v první minutě neponechal Kunášek nic náhodě a po přihrávce Pilcha trefil přesně a Kutná Hora šla do vedení o dvě branky. První útok se nenechal zahanbit a hned při dalším střídání se prosadil Kocián skvělou střelou pod horní tyčku. O minutu později následovalo snížení a na tabuli svítil stav 4:2. Když pak soupeř Olympii daroval přesilovku 5 na 3, ještě pohrdla, ale vzápětí při hře 5 na 4 si již Vojtíšek našel prostor a nedal gólmanovi šanci. Ještě pojistku přidal po minutě Pešl a my mohli být klidnější a soustředit se více na obranu. Ještě kosmetickou úpravu si dovolil soupeř ve 14. minutě a tak upravil na konečných 6:3 a bylo po zápase.

Tímto turnajem se Olympia s přehledem zachránila ve 2. lize. "Přechodem do kategorie mužů se s námi rozloučili Ondra Vojtíšek, Michal Pivoňka a oba gólmani, jak Aleš Hála, tak marodící Lukáš Nosál. Myslím, že budu mluvit za všechny, když napíši, že nám bylo ctí s vámi hrát a přejeme si, aby se Vám v nadcházející sezoně dařilo, alespoň tak jako u nás. Díky kluci!" uvedl trenér Olympie Jan Třískala.

Branky a asistence: Pešl (Rejna); Kunášek (Vojtíšek); Kunášek (Pilch); Kocián (Rejna); Vojtíšek (Pivoňka); Pešl (Chalupa). Přesilovky: 1/4. Využití: 1/1.

Sestava Kutné Hory: Hála – Rejna, Listík; Vojtíšek, Chalupa; Pivoňka, Kocián, Kočvara; Pilch, Kunášek, Pešl, Zelený. TrenérJan Třískala.