Týmy mládeže a muži B FBC Kutná Hora bojovaly o další mistrovské body

25. leden 2024, 11:26

Kutná Hora - Florbalové týmy mládeže a rezervní mužstvo mužů bojovaly o další mistrovské body:

Mladší žáci

Mladší žáci doma na Klimešce nemohli nastoupit plném počtu. Absence v podobě nemocí, zranění a odjezdů na hory je dost oslabila, a tak rádi využili pomoci tří kluků z mladší kategorie elévů, kteří za ně hráli úplně poprvé. Soupeři jim byly týmy z Prahy – Bohemians, Black Angels 2012 a SKV. Z turnaje se omluvilo družstvo Benešova.

Utkání proti technicky vyspělejším Bohemians a Black Angels byli jako přes kopírák. První poločas jsme týmovým výkonem nedali soupeřům na hřišti příliš prostoru a sami je trestali po slušném napadání. Ve druhých poločasech nás ale soupeř zatlačil a donutil k chybám, které nemilosrdně trestal a my oba zápasy smolně těsně prohráli.

V zápase s SKV jsme ve velmi okleštěné sestavě podali nejslabší výkon, byť jsme nebyli horším týmem, celý zápas jsme o gól prohráli. Nezvládli jsme kombinační hru a těch pár šancí, co jsme si složitě vytvořili, jsme neproměnili. V zápase se nám nedařilo zakládání útočných akcí a příliš často jsme soupeři svoji chybnou rozehrávkou nabízeli šanci ohrozit naši branku.

Celkově i přes tři těsné porážky hodnotíme turnaj kladně. V zápasech s kvalitními týmy Bohemians a Black Angels jsme sehráli i v oslabené sestavě výborné první poločasy a máme tak na čem stavět. Ve velmi dobrém světle se ukázali kluci z elévů, kteří se prezentovali nebojácným výkonem.

Zápasy:
FBC Kutná Hora – FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 7:8 FBC Kutná Hora – Black Angels 2012 7:9
FBC Kutná Hora – Sokol Královské Vinohrady 3:4

Sestava: Lukáš Kotek, Jurij Záthurecký - Tomáš Křížek, Patrik Musil, Filip Svoboda, Tomáš Joska – Vojtěch Knopf, Martin Trpišovský, Michal Tvrdík – Luboš Lesák, Pavel Tatíček, Štěpán Křikava – Maxim Lajk, Lukáš Šimonek, František Pospíšil.

autor: Pavel Netolický

Přípravka

V neděli vyrazila obě družstva přípravek na další turnaj sezóny. Oba týmy hrály v Praze a každý z nich odehrál čtyři zápasy. Bohužel již poněkolikáté v této sezóně doplatila přípravka na menší účast na turnaji, to se však jisto jistě zlepší. Tento turnaj byl posledním před delší pauzou, kterou si tým přípravky vyplní přátelskými zápasy. Další turnaj pak přijde na řadu 16.3. a to na domácí palubovce.

autor: David Holub

Muži B

K. Hora B – Sport Kolín Pátečníci 9:3
Branky: Měšťánek (Danda), Rowe (Danda), Bekešský (Tvrdík), Bochníček Š., Tvrdík, Danda
(Rowe), Bochníček J., Bekešský, Danda (Rowe)
Kutnohorské béčko vstoupilo do zápasu na výbornou. Už ve druhé minutě dokázala vstřelit branku. Soupeř dokázal hrozit, více ze hry však měla kutnohorská rezerva. Tlak do brány, držení míčku a celkově více ze hry měla Kutná Hora, která si dokázala poradit sousedy z Kolína 9:3.

K. Hora B – FBC Mobydick Praha 10:1
Branky: Bochníček Š. (Bochníček J.), Tvrdík (Bekešský), Bochníček Š. (Bochníček J.), Baťa (Bochníček Š.), Bochníček Š. (Bochníček J.), Baťa (Bochníček Š.), Tvrdík (Danda), Měšťánek (Danda), Měšťánek (Bekešský), Tvrdík (Rowe)
První vzájemné utkání v letošní sezóně byl z obou stran opatrný. Přesto se obě družstva k šancím dostala. Vyrovnaný stav po první třetině sliboval zajímavou podívanou. Kutnohorští však postupem zápasu přebrala otěže zápasu a začala dominovat. Klid v rozehrávce, výborné vracení do obrany a tlak do brány zdobila hra kutnohorský a domů si i díky druhé výhře 10:1 odvezli cenných 6 bodů.

Celkové hodnocení: Zápasy, ač to tak nevypadá, byly celkem vyrovnané a náročné. Nám se však vždy podařilo brankově odskočit a převzít otěže zápasu, což nám dodalo klid a pohoda na florbalky a mohli jsme si dobře zastřílet. Poprvé s námi jel junior Tomáš Tvrdík, který si poprvé vyzkoušel dospělý florbal. Tom zahrál suprově a jsem rád, že dokázal vstřelit hned v prvním dospěláckém zápase branku.

Sestava: Zmátlo (1.z.), Kareš (2.z.) – Mašín, Vrána, Rowe, Bekešský – Bochníček J., Bochníček Š., Baťa, Danda, Měšťánek, Tvrdík

autor: Adam Rowe

Dorostenci

První turnaj v roce 2024 nás čekal v Praze. Hned při cestě do Prahy už to začalo být zajímavé. Naše největší auto s šesti hráči dojelo na polovině cesty, takže z Prahy vyjížděla auta na pomoc. Když už to vypadalo, že to už je vše za námi, zjistili jsme, že sálovky jednoho hráče zůstaly doma. No nic, ještě že máme dva brankáře. Soupeřem pro první zápas byla Traverza, které jsme měli co vracet z prvního vzájemného zápasu. Do utkání oba týmy vstoupili aktivně a už od prvních chvil to byl napínavý souboj.
Bohužel na nás nejspíš dolehl stres z ranních událostí a každý míček nám přeskočil nebo utekl. Do konce druhé třetiny to bylo vyrovnané utkání s výsledkem 2:1 pro nás. Ve třetí třetině jsme naskočili jako jiný tým, plný chuti a energie, a soupeře jsme nakonec přehráli 6:1.

V druhým zápase jsme se setkali s týmem FBK FAT PIPE Vosy Praha. Soupeř dorazil v malém počtu, takže náš hlavní cíl byl je uběhat a držet se naší hry po celou dobu zápasu. V tomto zápase jsme ukázali, že naše individuální schopnosti a kombinační hra je čím dál lepší.

Celkově turnaj hodnotím velmi kladně. Díky 2 výhrám pokračujeme ve vítězné šňůře, která momentálně je tvořena z 5 výher v řadě. Oba zápasy nám ukázaly, že jsme dobře nastavení v hlavách. Také nám ale ukázaly naše slabiny, na kterých budeme muset zamakat. Ráda bych vyzdvihla naší takzvanou „čáslavskou pětku“, která je tvořena ze 3 nováčků a 2 stálic, která se dokázala hned několikrát prosadit a soupeře hodně potrápila po celou dobu.

Sestava: Hyhlík, Řípa – Dastych, Dobeš, Chudomel, Lokaj, Vlach, Votava – Dušek A., Švejnoha, Kůrka, Blahník, Paďouk, Šimonek, Charwot, Přibyl, Charvát

autor: Michaela Špulková

Mladší žákyně

Věděla jsem, že to bude náročnější, vzhledem k počtu holek, které na turnaj jely. První zápas byl velký nepříjemný budíček, ale po něm jsme si s holkami řekly, jak to chceme hrát a shodly se, že takto určitě ne. Každým zápasem byly lepší a lepší, bylo viditelné zlepšení v pohybu, nahrávkách a komunikaci, zlepšilo se to, na čem jsme zaspaly první zápas. Problém nám dělá zakončení do branky, které nám prohrálo nejeden zápas. Jak se ale holkám snažíme vštěpovat, nejde nám vůbec o výsledek, ale o způsob hry. A po posledních zápasech jsme jim neměly ani co říct, plnily, co měly, a hlavně je to bavilo…a to je pro nás na prvním místě.

autor: Barbora Forštová