Ve druhém zápase kutnohorského áčka padlo neuvěřitelných 21 branek

9. listopad 2011, 10:07
(aktualizováno: 9. listopad 2011, 11:47)

Benešov - Florbalisté Olympie Kutná Hora A sehráli další dva zápasy. V tom druhém se Sokolem Benátky padlo neuvěřitelných 21 vstřelených gólů:

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Kuchař Aleš, Mašín Jan - Štípek Jan,   Kunášek Martin, Reinert Tomáš; Dus Jan, Reinert Martin - Kašný Daniel, Hodan Lukáš, Milo Michal; Rejna Václav, Vojtíšek Ondřej.

SKP Olympia Kutná Hora – Athletics Praha 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a asistence K. Hory: 2. Štípek (Kunášek), 7. Reinert T. (Štípek) , 20. Štípek, 27. Dus (Kašný), 29. Hodan, 35. Reinert T. (Kunášek), 42. Štípek (v power-play soupeře). Vloučení: 7/2 (8. a 15. Kunášek, 15. Milo, 19. Rejna, 21. Mašín, 39. Kašný, 44. Štípek). Využití: 1/1.

Kutnohorští přijeli do Benešova s jasným cílem: setrvat po 8. kole 3. ligy mužů divize III na 1. místě tabulky. K tomu však bylo potřeba porazit dosud neporažený tým Athletics Praha. Vstup do utkání měla Olympia v porovnání s minulými utkáními lepší než soupeř. První útok ve složení Štípek, Kunášek a Tomáš Reinert zajistil ze dvou brejkových situací vedení 2:0 (druhý gól byl dokonce vstřelen v oslabení). Na konci první a začátkem druhé třetiny byl výkon Kutné Hory poznamenán řadou vyloučení a soupeř se tak téměř zadarmo dostal do hry. Branku však nevstřelil, přestože měl k dispozici dva samostatné nájezdy, v nichž čaroval brankář Bochníček.

V polovině druhé třetiny se Athletics podařilo snížit na 2:1, jenže potom na rozdíl od soupeře KH dokázala využít početní výhodu po nádherné souhře Duse a Kašného. Rozhodujícím momentem byl patrně konec druhé třetiny, kdy nebýt Hodanovy branky, tak by se soupeř dostal svou brankou vstřelenou čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny na dostřel jediného gólu, a obě mužstva by tak do závěrečné třetiny vstupovala za téměř otevřeného stavu. Za dvou brankového vedení si Olympia dokázala i přes vysunutý forčekink soupeře držet svůj vysoký standard hry a dovedla zápas do vítězného konce.

Sokol Benátky – SKP Olympia Kutná Hora 9:12 (1:6, 32, 5:4)

Branky a asistence K. Hory: 2. Štípek (Hodan), 4. Štípek (Reinert T.), 10. Dus (Hodan), 10. Štípek (Kuchař), 10. Milo (Dus), 12. Štípek (Vojtíšek), 18. Milo (Dus), 28. Kunášek (Štípek), 33. Milo (Reinert M.), 37. Rejna, 41. Hodan (Štípek), 41. Hodan. Vyloučení: 7/3 (40. Reinert T., 41. Kašný, 42. Reinert M.). Využití: 2:4.

Doslova jako uragán vlétli Kutnohorští do zápasu s Benátkami nad Jizerou a pěti brankami během první desetiminutovky udělali průvan v brance soupeře. Obzvláště podařená byla desátá minuta, kdy Olympia vstřelila hned tři góly, z nichž dva byly z přesilové hry. Kutné Hoře se však nepovedlo přenést svou výbornou hru na obou koncích palubovky z první třetiny i do druhé, posléze třetí. Neustálou snahou nasázet soupeři co nejvíce gólů nechávala Olympia soupeři čím dál více otevřená zadní vrátka. Soupeř tudíž mohl také ukázat svou ofenzivní sílu, jakožto tým s nejvíce vstřelenými brankami, ovšem také s nejvíce obdrženými brankami. Nicméně Olympie nepřipustila žádný dramatický zvrat v zápase a držela soupeře na dostřel maximálně tří gólů. Podíváme-li se na statistiku využitých přesilovek Olympie, úspěšnost využití přesahuje 50 % z obou zápasů, což je srovnatelné s týmy z předních příček Fortuna extraligy.  A právě vydařená hra v početní výhodě byla oproti minulým zápasům, kdy v této herní činnosti KH zaostávala, jedním ze strůjců úspěchu.