Venkovní zápasy elity: Velkolepá výhra a dvě těsné prohry

3. říjen 2023, 06:38

Kutná Hora - Jeden ze tří. I tak by šla shrnout bilance elitních týmů FBC Kutná Hora. Ženy jednou těsně prohrály, stejně jako muži.
V sobotu se utkal výběr žen se staronovým trenérem Davidem Štursou s TJ Centropen Dačice. Tým do utkání vstoupil skvěle a již od začátku ženy vedly. Moc nechybělo a po třetí třetině se mohlo jít do šaten s nulou na kontě. Nejvíce se dařilo Kristýně Venclové a Natálii Trpišovské. Obě nasbíraly shodný počet gólů – 8. A tím přispěly k totální porážce soupeřek.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Do zápasu jsme šli s novými prvky naší hry a mohu s potěšením konstatovat, že jsme každou třetinu naši hru zlepšovali a dařilo se nám pokyny plnit. Jsme na začátku naší nové cesty, je před námi ještě hodně práce, ale těšíme se na ni. Děkujeme soupeři za férový zápas a přejeme mu hodně úspěchů v dalších zápasech.

Komentář domácích Vacuška Lukáš (Trenér): Dnes to byl den blbec už od samého rána. První třetina ale nebyla špatná, herně i na šance vyrovnaná a slibovala zajímavý zápas. Bohužel se nepodařil vstup do druhé třetiny a s každým inkasovaným gólem jsme se propadali níž a níž, nedařilo se nám herně, nevyhnula se nám bohužel ani další zranění, ubývaly pochopitelně i síly... Soupeř si pak udělal radost dalšími góly. My se z toho musíme oklepat, dát se do kupy v hlavách, a hlavně po zdravotní stránce, ať jsme připraveni na zítřejší utkání a můžeme se porvat o první body. A slibujeme, že se porveme. Holkám děkuji za nasazení a přeji všem brzké zotavení. Kutné Hoře děkuji za fér zápas, gratuluji k výhře a přeji hodně zdaru do dalších zápasů.

Úplně rozdílný vývoj zápasu se odehrával v neděli, kdy ženy zaznamenaly velmi špatný vstup do zápasu. Po druhé třetině již vysoko prohrávaly a byl nejvyšší čas se pokusit o zvrat. V rozmezí pěti minut v poslední části utkání se hráčkám povedlo zdramatizovat zápas čtyřmi góly! Avšak tato pozdní odpověď nestačila a ženy si odváží zpět do Kutné Hory prohru 6:5.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): První dvě třetiny z naší strany všechno špatně. Třetí třetina velké zlepšení, bohužel na vítězství to nestačilo. Je to tak spravedlivé, za úvod jsme si vyhrát nezasloužili. Důležitější, než výsledek je zpětná vazba ze zápasu. Vidíme, kdy věci fungují a kdy ne. Z hlediska měřítka jsme dnes tak na 10 %, kde chceme být. Takže před námi hodně práce. Ale cestu víme, Díky soupeři za férový tvrdý zápas, blahopřeji mu k vítězství a přejeme mu hodně úspěchů v dalších zápasech.

Komentář domácích Komenda Roman (Trenér): Po první třetině jsme se nechali uspokojit průběhem zápasu, kdy jsme ve druhé třetině začali lehce ztrácet a stíhat soupeři. Ve třetí třetině nás zaskočil úvodní tlak a začali jsme dělat plno chyb, kterých soupeř využil a zvládnul otočit skóre utkání. Jsem ale rád že jsme to dotáhli do vítězného konce. Děkuji hráčkám a soupeřkám za utkání.

Zatímco se kutnohorské svěřenkyně pokoušely zvrátit situaci v Jihlavě, tým mužů bojoval ve Strakonicích. Ačkoliv první třetinu ovládli v poměru 2:4 nestačili na tempo soupeře a podlehli mu 7:5. Kutnohorští hráli hodně tvrdě a tím si vysloužili hodně dvouminutových trestů, což posloužilo jako dobrý trénink bránění při oslabení. Bylo vidět, že tato disciplína mužům jde. Ze čtyř oslabení inkasovali pouze jednou. V utkání se blýskla dvojice Jedlička – Drahný. V první části během jedné minuty dokázali vstřelit dva góly.

Komentář hostů Rowe Adam (Trenér): Bohužel dobře rozehraný zápas jsme si prohráli nedisciplinovaností a neplněním pokynů. Zbytečně jsme se nechali dostat pod tlak a soupeř z toho těžil. Opět vidíme, na čem zapracovat. Děkujeme soupeři za zápas a snad budeme v odvetě lepším týmem až do konce utkání.

Komentář domácích Staněk Jan (Vedoucí): Na pouti se atrakce taky nerozjíždí hned, jak zaplatíš vstupné... Takhle bych asi popsal dnešní zápas. Hosté měli výborný nástup, hráli fyzicky a nevypustili jediný souboj, to se ale v půlce zápasu překlopilo, pak už to byla jednom otázka času, kdy skóre překlopíme na naši stranu. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.