Výhra a prohra pro dorostence florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora

4. listopad 2013, 17:31
(aktualizováno: 4. listopad 2013, 17:31)

Králův Dvůr - První ze dvou utkání, na které kutnohorští florbalisté dorazili do Králova Dvora, se odehrálo s klidem na duši dorostenců z Kutné Hory, kteří si s chutí zastříleli. To druhé proběhlo ve znamení velkého boje a přesilových her a Olympia zůstala poražena.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kralupy nad Vltavou 9:2 (2:0, 4:0, 3:2)
V první třetině se o otevření skóre postaral Petrásek, kdy už v první minutě utkání gólman z Kralup hledal míček za svými zády. O druhý a zároveň poslední gól této třetiny se postaral opět Petrásek, kdy po nahrávce od Pazoura v šesté minutě nechyboval a nekompromisně proměnil tuto akci v branku pro SKP. Ve zbytku třetiny už k žádným zvratům nedošlo.

Z lavičky se ozval pokřik a druhá třetina začala. Hráči Olympie vstupují na hrací plochu s cílem ještě zvýšit své vedení. Tato myšlenka se plní již v druhé minutě této třetiny, kdy po akci Martínka nezbude dorostencům z Kralup nic víc, než míček za brakovou čárou. Na další proměněnou gólovou šanci si diváci museli počkat až do desáté minuty, kdy hráči SKP znovu promluvili. Míček má Vokřál, nahrává Tvrdíkovi a ten krásným vytočením od mantinelu překvapuje gólmana FBC, který se již marně snaží zabránit spadnutí míčku za svá záda. Olympie má na svém kontě čtyři góly a pokračuje. Netrvalo dlouho a Bříza prostřelil protihráčova brankáře střelou od půlky, kterou tečoval v ose střely stojící Vokřál, čas 10:07. Čtyřicet sekund, přesně tento čas dělil dorostence z Kralup od dalšího zkroušeného a zhrouceného pohledu, který jim na tvářích vykreslil Petrásek připisující si už svůj třetí gól v tomto utkání. K dalšímu připisování gólů v této třetině již nedošlo ani na jedné z obou stran.

Čas mezi třetinami se uchýlil ke svému konci a opět se hraje. Třetí třetina z pohledu vstřelených branek v třetině byla nejzajímavější a nejnapínavější. Hra je v plném proudu, hráči Kralup tlačí hráče Olympie, nenechávají jim ani metr volné hrací plochy. Ale i tak se kutnohorští dorostenci dokážou gólově prosadit. Toto potvrdil Schwarz v čase 4:43, který vyčaroval po asistenci s Kačerovským další gól pro Kutnou Horu. Naneštěstí pro kutnohorské dorostence, tato třetina přinesla i dvě branky, které nepadly na půlce dorostenců z Kralup. Dalších chyb, které by vyústily v branku se hráči SKP až do konce třetiny, tedy konce utkání nedopustili. Kutnohorští nesvěsili hlavu a hráli dál, to potvrdil i Adam Rowe, který poslal míček za hranice možností protihráčova gólmana v šesté minutě. Definitivně zakončil gólovou produktivitu Olympie v tomto zápase a zatloukl tím i poslední hřebíček do rakve dorostenců FBC.
Branky (asistence) K. Hory: Petrásek (Vokřál), Petrásek (Pazour), Martínek, Tvrdík (Vokřál), Martínek (Bříza), Petrásek, Vokřál (Bříza), Schwarz J. (Kačerovský), Rowe (Schwarz J.)

SKP Olympia Kutná Hora – Tatran Střešovice B-Boys    3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
V průběhu celé první třetiny se hrálo velice vyrovnaně. To dokazuje i ta skutečnost, že na konci první třetiny byl vyrovnaný stav 1:1. První branka utkání padla až v deváté minutě.  O tuto dočasnou nadvládu se postaral hráč Olympie Martínek, který po nahrávce od Vokřála propálil míček až do sítě soupeře. Odpověď od hráčů Tatranu přišla ve dvanácté minutě, kdy došlo k vyrovnání skóre.

Druhá třetina byla opět dramatická, její součástí byly již dvě přesilové hry hráčů SKP. Kutnohorští tvrdě bojovali, ale i přes tuto snahu přišla od Tatranu studená sprcha v podobě dvou gólů. Třetí třetina přinesla nejvíce gólů, nejvíce šancí a nejvíce přesilových her. Již v druhé minutě utkání se vylučovalo, tentokrát na straně Olympie. Brankář Smítka ovšem nepodlehl a nenechal se přelstít hráčem Tatranu a při samostatném nájezdu tak podržel celý tým. Ve třetí minutě došlo k dalšímu vyloučení, tentokrát hráče Tatranu. Toho v čase 3:19 dokázal využít Ondřej Schwarz, který zajistil gól pro Kutnou Horu. Šestá minuta přinesla míček opět za brankovou čáru, bohužel té Olympie. V osmé minutě, i přes početní výhodu, nedokázali kutnohorští dorostenci uhlídat hráče Střešovic a došlo k vstřelení další branky. Povzbuzení přišlo v desáté minutě, kdy po nahrávce od Kačerovského dokázal Vokřál poslat míček za záda gólmana Tatranu. Hráči Pražského celku přidali ještě jednu branku ve dvanácté minutě a tento náskok do konce utkání již nedokázali hráči SKP dohnat.
Branky (asistence) K. Hory: Martínek (Vokřál), Schwarz O. (Bříza), Vokřál (Kačerovský)

Sestava K. Hory: Smítka, Vániš, Tvrdík, Schwarz O., Bříza, Pazour, Martínek, Schwarz J., Rowe, Petrásek, Vokřál, Sikora, Kačerovský.