Vynikající předvedená hra stačila jen na tři body

21. září 2009, 18:10

Zruč nad Sázavou - Svou premiérovou sezonu v první lize zahájily juniorky florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora sobotním "domácím" turnajem ve Zruči nad Sázavou.

Kutná Hora - SK Jihlava 1:3

Na úvod se proti kutnohorským hráčkám postavily zástupkyně jihlavského SK. Začátek zápasu byl poznamenán nezkušeností hráček, protože to byla jejich premiéra v první lize. Poté se hra vyrovnala a na obou stranách bylo vidět několik gólových příležitostí, které v úvodních minutách na kutnohorské straně zhatila dobře chytající Dana Hurtová. Ovšem v šesté minutě musela lovit míček z brány. Při závaru u brány si nahození z rohu nešťastně srazila do své brány Klára Kozlová. První a poslední vyloučenou hráčkou byla v sedmé minutě Verča Zvolánková za sekání. Jihlava však tuto přesilovou hru využít nedokázala. Do konce úvodní části se ještě brankářka Dana zaskvěla několika výbornými zákroky, kdy postupně ukončila tři brejkové situace soupeře. Poté se snažily udeřit i kutnohorští. Střely Rajnyšové, Zvolánkové a Cincibusové skončily však vedle brány. Ve druhé třetině převzaly nad hrou iniciativu hráčky Kutné Hory a zahájily střeleckou smršť. Prvních šest minut bylo v režii pouze kutnohorských hráček. Vyrovnávací branku však vstřelit nedokázaly. Naopak po ztrátě míčku ve středu hřiště udeřila podruhé v zápase Jihlava. Po obdržené brance se Kutná Hora snažila rychle korigovat výsledek. Fanoušci Kutné Hory, kteří si našli cestu do sportovní haly ve Zruči n/S, si mohli zajásat až ve třinácté minutě. Přihrávku Onderkové nekompromisně uklidila do sítě Jihlavy Hanka Cincibusová. Poté mohla Kutná Hora vyrovnat. Vybídnutí Rajnyšové přihrávkou do volného prostoru nevyužila Zvolánková. Po dvou třetinách byl stav 1:2. Ve třetí třetině pokračovaly hráčky Olympie ve stejném duchu. Forčekingem soupeřky donutily k několika chybám, ty ovšem gólem neskončily. Když se do čtrnácté minuty vyrovnat nepodařilo, tak půl minuty před koncem bylo definitivně rozhodnuto. Dalším smolným gólem Jihlava zvítězila 3:1. V tomto utkání se nepříjemně zranila Míša Koryčánková a týmu bude v dalším ligovém turnaji chybět!

Sokol Pardubice - Kutná Hora 1:5

Ve druhém utkání se hráčky střetly s pardubickým Sokolem. Pardubice v loňské sezóně nezískaly ani bod, a tak s dvaceti prohrami skončily poslední. Od úvodních minut se hráčkám Kutné Hory dařila kombinace ve středu hřiště. To vedlo k několika brankovým příležitostem, ale skóre otevřeli kutnohorští až v šesté minutě. Svou druhou branku v lize přidala Hanka Cincibusová, když se prosadila po přihrávce Nikoly Kuchařové. Ve 12.minutě si zahrály hráčky Olympie svou první přesilovou hru, kterou po minutě využila Martina Tvrdíková, která po přihrávce kapitánky Rajnyšové nedala brankářce šanci. Po první třetině na ukazateli skóre svítil stav 0:2. Kutné Hoře se povedl úvod druhé části. Během jedné minuty zvýšila své vedení na 4:0. Nejprve svou další branku přidala Cincibusová (asistence Kuchařová), poté si Pardubice vstřelily vlastní branku. Pak se hra uklidnila. Pátou branku mohla několikrát přidat Verča Zvolánková, které vždy krásně naservírovala míček na zlatém podnose kapitánka Verča Rajnyšová, ale odkrytou bránu soupeře trefit nedokázala. Ve třetí třetině se Kutná Hora tlačila do útoku, další pátou branku vstřelit nedokázala. Gól viděli diváci až v poslední minutě, a to rovnou dva. Nejprve snížil pardubický Sokol, o 9 vteřin později se skoro z půlky hřiště trefila Kuchařová, asistence Cincibusová. Kutná Hora si tak připsala zasloužené vítězství 5:1.