Ze zápasu se Slavií Praha si kutnohorské dorostenky odnesly vítězství!

19. únor 2019, 05:24

Kutná Hora - Nepříliš bodově plodné období prožívají dorostenky FBC Kutná Hora. Z posledních sedmi utkání vyhrály pouze jednou a o další body zamířily bojovat do Prahy, kde odehrály zápasy s týmy z rozdílných koutů tabulky. Slavia Praha poslední, Tigers druhé. O reportáž ze zápasů se postaraly hráčky Dominika Němcová a Natálie Trpišovská.

FBC Slavia Praha x FBC Kutná Hora 3:9 (1:6, 1:1, 1:2)
Branky K. Hory: 4 Němcová (2 Trpišovská, 2 Mazánková), 3 Blahníková (Procházková, Málková), Procházková, Trpišovská.
Z prvního zápasu si neseme pocit vítězství, šly jsme do něj s odhodláním vyhrát. Náš problém byl jen ten, že jsme se přizpůsobily hře soupeřek. Několikrát jsme soupeřky pustily do brejkových situací a za to jsme také byly potrestány. Předvedly jsme ale i pěkné akce, které jsme ve většině vyjádřily góly do branky soupeře. Po celou dobu jsme měly hru pod kontrolou, až na ty zmíněné brejky, ale naše brankářka při nich předvedla pár skvělých zákroků. Celkově bychom zápas zhodnotily jako vydařený.

FBC Kutná Hora x Ivanti Tigers Jižní Město B 4:12 (1:5, 1:3, 2:4)
Branky K. Hory: 2 Trpišovská, Němcová, Málková.
Druhý zápas nás čekal těžší soupeř. Úvod zápasu nám hrubě nevyšel. Byly jsme připravené na to, že soupeř bude těžšího kalibru. O tom nás přesvědčil hned po třech minutách úvodní třetiny, kdy na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 5:0 a později se ukázalo, že to byl rozhodující moment celého utkání. V první pauze udělal trenér změny v sestavě, což nám přineslo snížení skóre v podobě 2 vstřelených branek. Tím jsme však soupeře pouze vyprovokovaly ještě k větší aktivitě. To potvrdil dalšími přesnými zásahy do naší brány. Podle našeho názoru jsme se snažily vzdorovat do posledních vteřin, ale to na lépe kombinačně hrajícího soupeře nestačilo.

Sestava K. Hory: Kutilová - Voldřichová, Málková, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Forštová, Mazánková, Trpišovská, Šubrtová.

AUTORKY: Dominika Němcová a Natálie Trpišovská