Ženy FBC Kutná Hora berou tři premiérové body ze zápasu proti IBK Hradec Králové!

12. září 2023, 07:20

Kutná Hora - Z víkendového utkání, které se konalo ve sportovní hale Klimeška, odcházeli diváci nadšení. Ženy florbalového klubu FBC Kutná Hora totiž odstartovaly novou sezónu vítězně - 6:5.

Začátek zápasu proti hradeckému IBK nevypadal pro domácí tým Martina Němce příliš dobře. Po první třetině šly ženy do šatny s nepříznivým skóre 1:2. Druhá třetina pak přinesla jen jeden gól. Autorem byla domácí Lucie Klepalová. Byla to pro ni již druhá trefa v zápasu.

Divácky zajímavější byla třetí třetina. V ní se nejvíce blýskla Natálie Beranová. K výhře FBC přispěla celkem čtyřmi kanadskými body (2+2). Ten poslední - gólový - přidala v 58. minutě. Touto střelou rozhodla celý zápas a zaslouženě se stala i hráčkou utkání.

Komentář domácích Němec Martin (trenér): První třetina byla spíše od nás více opatrná. Byl vidět vzájemný respekt ze soupeře. Ve druhé třetině už jsme hráli naši hru a díky tomu vyrovnali jsme skóre. Až na pár chybek ve třetí třetině hezký výkon. Díky soupeři za hru, šťastnou cestu domů.

Komentář hostů Žižka Jeroným (trenér): Myslím, že nás letos čeká hodně podobných zápasů jako byl tento. Tedy vyrovnaná utkání, která budou rozhodovat individuální chyby a střelecká produktivita. Dnes jsme těch chyb udělali více než soupeř, a to nás stálo body do tabulky. Chválím za týmovost a elán díky kterým jsme v závěru srovnali. Bohužel poslední chybu jsme udělali my, a tak se z výhry raduje soupeř. Díky všem účastníkům za utkání v duchu fair play.

FBC Kutná Hora - IBK Hradec Králové 6:5
Branky: 17. Lucie Klepalová, 33. Lucie Klepalová, 46. Barbora Blahníková, 51. Natálie Dubská, 55. Natálie Beranová, 58. Natálie Beranová - 10. Iva Čečotková, 15. Tereza Kautská, 54. Adéla Kozlová, 55. Lucie Tomášková, 55. Denisa Drahokoupilová; rozhodčí: Ondřej Jícha - Karel Hlinka; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 12 -Markéta Rundštuková 10; po třetinách: 1:2, 1:0, 4:3.