Alespoň o jeden bod se dvě minuty před koncem zápasu postarala Romana Melcherová

2. listopad 2011, 01:16
(aktualizováno: 2. listopad 2011, 01:16)

Mnichovo Hradiště - V předposledním podzimním třetiligovém kole byly fotbalistky FK Uhlířské Janovice hosty Mnichova Hradiště. Po remíze 2:2 si na cestu zpět přibalily jeden bod.

Mn. Hradiště - U. Janovice 2:2 (2:0)

Za prvních pětadvacet minut sice uhlířky vedly 3:0 na šance, ale ty nejsou pro bodový zisk důležité. Ve fotbale se počítají góly, které v prvním poločase padaly jen do hostující sítě. Ten první již v 6. min, kdy po autovém vhazování dostala M. Němcová volného prostoru k provedení centru a B. Němečková k úspěšně hlavičce - 1:0. Možnosti k vyrovnání skóre si uhlířky vypracovaly, ale proměnit je před přestávkou nedokázaly. V 17. min. si M. Bílková nepřišla na K. Divišovou u přední tyče, ve 20. min. domácí gólmanka vyrazila zakončení R. Melcherové na rohový kop. Zanedlouho po dlouhém nákopu M. Makalové neodhadla L. Vávrová odskok míče na mokrém terénu, tento propadl k M. Bílkové. Hostující útočnice se rozhodla i přes volný prostor před sebou zakončovat z první, s čímž si K. Divišová poradila. Pro ni to byl poslední zákrok, neboť nastala "rošáda" na straně Mnichova Hradiště. Střídající J. Ritschelová se postavila mezi tyče, zatímco K. Divišová zaujala post hrací plochu opustivší H. Čeledové. "Nedáš - dostaneš". Nejprve M. Němcová připravila palebnou pozici na hranici velkého vápna pro M. Zdobinskou, která minula prostor vymezený třemi tyčemi. Ve 37. min. opět zafungovala spolupráce centrující M. Němcové a gólově zakončující B. Němečkové - 2:0. Že uhlířkám nebyl v prvním poločase gól souzený se přesvědčila i L.Vondráčková ve 40. min. Ukázkově si narazila míč se Z. Vedralovou, aby pak střílela pouze do J. Ritschelové. Jeden z důležitých momentů se odehrál ve 44. min., a opět u toho byly obě domácí útočnice. Střelu M. Němcové vyrazila L. Prnková, z malého vápna dorážející B. Němečková hattrick nezkompletovala, mířila nad břevno.

Po přestávce přebíraly aktivitu hostující hráčky. Souhru M. Bílkové se Z. Vedralovou zastavila mimo pok.území vystoupivší J. Ritschelová, do jejíž náruče namířila o chvíli později svůj projektil N. Vinická. V 67. min. zakončovala z těžkého úhlu Z. Vedralová, i když v tomto případě asi mohla spíše volit nahrávku před bránu. Za domácí odpověděla H.P odhajská křížnou střelou těsně vedle pravé tyče. Do zápasu se hostující hráčky "vrátily" v 76. min, kdy Z. Vedralová umístěnou střelou rozvlnila síť za podklouznivší J. Ritschelovou - 2:1. V posledních minutách hry se uhlířky dočkaly zaslouženého vyrovnání skóre, konkrétně v 88. min. Rohový kop z kopačky Z. Vedralové domácí obrana odvrátila, na opakovaný centr si naskočila hlavičkující R. Melcherová - 2:2.

"Spokojenost určitě není. Vedení o dva góly, v prvním poločase převaha na naší straně. Po přestávce našim holkám došly síly, dostaly kontaktní gól, no a v posledních minutách jsme nepokryli hlavičkující hráčku. Proto jsme zklamaní," shrnul průběh zápasu domácí trenér Michal Maděra. Jeho svěřenkyně se dostaly do rychlého vedení, poté ale musely čelit gólovkám uhlířek. "Od 25. min. jsme měli navrch, měli jsme šance, které jsme nedali. Hlavně ta na konci poločasu byla tutová," připomněl. Po přestávce měla domácí M. Němcová několik možností k brejku, ale tyto nevyužila, efektnost předčila efekt. "Ona je to hračička, tu kličku si udělat musí. Nejraději by si obešla i gólmanku, což je někdy na škodu," pokáral ji M. Maděra. Při úvodním gólu pomohlo uhlířkám i trocha štěstí, když J. Ritschelová podklouzla. "Brankářku máme výbornou, bohužel si dnes vybrala smůlu. Při jiných příležitostech hostů nás ale podržela," podotkl trenér. O dělbě bodů rozhodla R. Melcherová po centru Z. Vedralové těsně před koncem. "V poslední minutě si však soupeře musíme pohlídat. Střelkyně ani nemusela podstoupit žádný souboj, byla zcela osamocena," zlobil se trenér.

"Ze začátku to opravdu vypadalo na další smolný zápas," povzdechla uhlířka M. Bílková při vzpomínce na neproměněné šance. "Těch jsme měli snad dvakrát více než domácí," dodala. Z konečného výsledku 2:2 není zklamána, naopak převažují opačné pocity. "Jsme spokojené, je to bod zvenku," zdůraznila. Pro uhlířky škoda, že neproměňují gólové možnosti, do 25. min měly celkem tři. "Bohužel jsme nedůrazné v koncovce. Chybí nám větší podpora útoku, což je náš věčný problém. Ale jsme rádi za bod zvenku," zopakovala. Ani za stavu 0:2 hostující hráčky zbraně nesložily, za což jim bylo odměnou vyrovnání náskoku domácích. "Snažily jsme se bojovat, z čehož vyplývaly gólové možnosti. V prvním případě umístěná střela Z. Vedralové, těsně před koncem výborně hlavičkovala R. Melcherová. Jsem ráda, že jsme se semkly a získaly bod, k čemuž pomohla i L. Prnková v bráně svými zákroky," dodala k zápasu Bílková.

Podzimní sezónu ukončí uhlířky domácím utkáním s nedalekým Hradištkem. Dokáží plně bodovat? "Každý zápas je jiný, uvidíme. Dáme do toho všechno, body potřebujeme, abychom se posunuly ke středu tabulky. Budeme se snažit ze sebe vydat maximum," slíbila M. Bílková.

Branky: 6., 37. Němečková - 76. Vedralová, 88. Melcherová. Rozhodčí Jan Bezucha, bez karet. Mnichovo Hradiště: K. Divišová - L. Křepelková, L. Vávrová, I. Kosinová, A. Podhajská - M. Zemanová (70. M. Spitzerová), M. Zdobinská, M. Linková, H. Čeledová (30. J. Ritschelová) - B. Němečková, M. Němcová. U. Janovice: L. Prnková - V. Němcová (46. S. Kutílková), M. Makalová, K. Klímková, H. Černá - L. Vondráčková, Z. Vedralová, N. Vinická, M. Broumová - M. Bílková, R. Melcherová.