Bílé Podolí rozhodlo derby s Novými Dvory již po třech minutách hry

7. květen 2011, 20:40
(aktualizováno: 7. květen 2011, 20:55)

Bílé Podolí – Podolské kobylky přivítaly ve 20. kole I. B třídy sk. C v okresním derby celek Nových Dvorů. Domácí fotbalisté díky skvělým nástupům do obou poločasů nakonec pro sebe urvali cenné tři body.

Bílé Podolí – Nové Dvory  3:1 (2:0)

Lepší začátek utkání si domácí hráči nemohli přát. Již v první minutě Antoš z přímého kopu nalezl L. Jelínka, který nadvakrát překonal brankáře Černého – 1:0. O dvě minuty později byli hosté zralí na ručník. L. Jelínek si totiž udělal z novodvorských obránců slalomové tyče a s přehledem přidal svůj druhý střelecký zásah – 2:0.

Rychlé vedení však domácím příliš neprospělo a brankové příležitosti byly v dalších minutách prvního poločasu k vidění především před jejich bránou. Po čtvrt hodině hry se mohl hlavou prosadit hostující Kokeš, jeho pokus ale Beran vyrazil na roh. Neuspěl ani Špírek, který těsně před odchodem do kabin ze sedmi metrů z voleje přestřelil.

Úvod druhého dějství znovu patřil domácím. Po Šilhově kolmé přihrávce se na jednoho beka řítili L. Jelínek s Antošem, kteří akci vyřešili přesně podle fotbalové učebnice – 3:0.  Jinak druhý poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Jediným světlým okamžikem hostů byla 89. minuta, kdy Kokeš nadvakrát propálil Berana – 3:1. To však bylo ze strany hostů vše.

Domácím fotbalistům vyšel parádně úvod zápasu: „To bylo asi tak jediné, protože jsme hráli dobře jenom do patnácté minuty. Poté se hra úplně vyrovnala a měli jsme kliku, že Nové Dvory neproměnily své šance, které si vytvořily,“ uvedl bezprostředně po utkání trenér Bílého Podolí Radek Toman.

Jeho celku se podařil také vstup do druhého dějství: „Začátky poločasů nám vycházejí takto dobře už asi ve druhém nebo třetím zápase. Ale po brance byla hra znovu vyrovnaná. Nové Dvory se představily jako dobré mužstvo, které ale mělo problém se zakončením,“ všiml si.

Podolské kobylky vyhrály již potřetí v řadě. Jak dlouho bude série pokračovat? „Uvidíme. Nyní jedeme do Poříčí, kde můžeme jen získat. My ale musíme body získat především ve dvou domácích zápasech, kdy hrajeme s Tupadly a Roždalovicemi,“ uzavřel Toman.

„Začátek jsme zaspali. Dostat dva góly během prvních třech minut je špatné,“ zlobil se hrající trenér Nových Dvorů Zdeněk Čáp a pokračoval: „Bylo to z naší strany vlažné. Mysleli jsme si, že se nemůže nic stát. Ještě, že nás Černoch při šancích domácích podržel,“ pochválil Čáp brankáře Nových Dvorů, které do Bílého Podolí přijely v okleštěné sestavě: „Chyběl nám Rajchman a Radla, navíc máme tři hráče mimo za červené karty,“ litoval Čáp.

Branky: 1. a 3. L. Jelínek, 46. Antoš – 89. Kokeš.

Rozhodčí: Michal – Koleček, Ledvina. Žluté karty: Šilha – Oliva. Diváků: 100.

Bílé Podolí: Beran – L. Toman, Semínko (66. Švadlenka), L. Štoček, Fejfar – Šilha, Zelený, M. Šálený, Skala – L. Jelínek (82. Chmelař), Antoš. Trenér Radek Toman.

Nové Dvory: Černý – Melezínek, Čálek, Maláček, Pátek – Špírek, Oliva, Melša (16. Beran), Kokeš – Čáp, J. Rak. Trenér Zdeněk Čáp.