Bohuslav Šváb: "Nepředvedli jsme žádný velký fotbal, je to asi náš hřebíček do rakve"

8. květen 2011, 13:41
(aktualizováno: 8. květen 2011, 13:42)

Kutná Hora - Ve 24. kole krajského přeboru staršího dorostu fotbalisté Sparty Kutná Hora hostili svého tabulkového souseda Kablo Kladno - Kročehlavy. I když před utkáním měli před svým soupeřem náskok pěti bodů, na domácím trávníku v Lorci prohráli.

Kutná Hora - Kročehlavy 2:3 (1:1)

Domácím se nedá upřít snaha, ovšem od 26. minuty prohrávali, když Topka po svém úniku překonal gólmana J. Dastycha. Šlo prakticky o první vážnější šanci hostů - 0:1. Sparta ale měla navrch, ve 30. min. brankář Terč jen vyrazil trestný kop, ovšem při dorážce Nekoly byl u tyče včas. Ve 34. min. pronikl zprava do kročehlavské šestnáctky Jarkuliš, tvrdou ranou však napálil jen tyč.  Ve 36. min. se gólman Terč musel hodně natáhnout po střele B. Pospíšila ze střední vzdálenosti, vyrovnání se Kutná Hora dočkala ve 38. min.: Dlouhý pas gólmana J. Dastycha Výborný v šestnáctce vrátil "pod sebe" a Nekolovu sraženou ránu zastavila až síť - 1:1.

Kutnohorští nezachytili začátek druhého dějství, ve 47. min. dobrou kombinační akci hostů zakončil L. Moravec - 1:2. I na druhé vedení soupeře Sparta našla odpověď. Nejprve sice po centru Krause a přistrčení od B. Pospíšila Jarkuliš pálil vedle, v 72. min. mířil nepřesně i Marek po dlouhém výkopu gólmana. V 74. min. po přihrávce B. Pospíšila Sobotka promáchl a Jarkuliš si už poradil - 2:2. Po strkanici o míč byl po druhé žluté kartě vyloučen Topka a Kutnohorští hráli proti deseti.

Jenže v posledních deseti minutách jim hořela obrana. Po dlouhém výkopu Maroušek jemnou tečí překonal i vybíhajícího J. Dastycha, jenže situaci na brankové čáře zachránil Poklop. V 87. min. po chybné rozehrávce J. Dastych skvěle vychytal Marouška, který na něj nenašel recept ani z další vyložené šance o minutu později. V 89. min. ale rozhodl L. Moravec pěkně mířenou střelou, na kterou J. Dastych nedosáhl - 2:3. Tečku za utkáním udělala ještě červená karta pro Poklopa, který byl vyloučen za svůj komentář.

"K tomu není co říct, je to asi náš hřebíček do rakve," smutnil kutnohorský trenér Bohuslav Šváb. "Mrzí mě to dvojnásob, protože jsme neukázali žádný velký fotbal a soupeř si s námi dělal co chtěl i v deseti," dodal.

Branky: 38. Nekola, 74. Jarkuliš - 26. Topka, 47., 89. L. Moravec. Rozhodčí: Jansa - Herda, D. Dastych. ŽK: Marek, Výborný - Kosina, Topka. ČK: 90.+2 Poklop - 74. Topka. Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, Koubek, Poklop, O. Nedvěd (38. Rezler) - Nekola, B. Pospíšil, Výborný, L. Menšík (64. Marek) - Jarkuliš, R. Menšík. Trenér Bohuslav Šváb. Kročehlavy: Terč - Blaňár, Sobotka, Kosina, Král (17. Dvořák, 90.+1 J. Moravec) - Roháč, Topka, Pastyřík, Riedel (85. Zoubek) - L. Moravec, Maroušek. Trenér Martin Šafra.