Brankář David Šimon si připsal svůj vůbec první gól v dresu Sparty

21. leden 2012, 18:50
(aktualizováno: 22. leden 2012, 11:09)

Kolín - Zimní fotbalový turnaj "O pohár starosty Města Kolína" pokračoval čtyřmi zápasy třetího kola. Sobotní program zakončil souboj dvou zástupců Kutnohorska v této soutěži a soupeřů z krajského přeboru - SK Sparta Kutná Hora a FK Čáslav.

Kutná Hora - Čáslav B 7:0 (2:0)

Vedení Spartě umožnila už v 9. min. nepozornost hráčů čáslavské rezervy: Po autovém vhazování Vodičky unikl A. Schwarz a svůj sprint přes polovinu hřiště zakončil vedoucí brankou - 1:0. Ani ne za minutu si oba útočníci Sparty role vyměnili a nedůraznou obranu soupeře potrestal gólem Vodička - 2:0.

Ve druhé půli byla převaha Kutné Hory ještě zřetelnější. Nejprve po faulu gólmana Červinky na Luňáčka proměnil pokutový kop Šimon, pro kterého to byla gólová premiéra v dresu Kutné Hory. V 60. min. se prosadil hlavou Filipec po rohovém kopu a v 75. min. Hanousek zpětnou přihrávkou od brankové čáry nabídl pátý gól Machovi - 5:0. O minutu později P. Růžička proměnil druhý pokutový kop a v 80. min. Hanousek upravil na 7:0, když těsně před tím jeho zakončení Vajgl vykopnul v poslední chvíli z brankové čáry.

"Vyhráli jsme jasným rozdílem, v zápase jsme byli lepším týmem než Čáslav," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa a připomněl: "Opět jsme do zápasu dobře vstoupili, když po deseti minutách to bylo 2:0." Kutnohorští měli navrch ale i v dalších minutách. "Šance jsme si vytvářeli po celé utkání, další góly jsme ještě mohli přidat. Výsledek je pro Čáslav asi krutý, ale po celý zápas se - kromě standardních situací - do šancí nedostávala," zdůraznil.

Jak se zatím Radimu Truksovi jeví dorostenci - Tomáš Veselý a Michal Poklop? "Dnes chytal Tomáš Veselý, kromě standardek moc práce neměl. Je to mladý kluk, potřebuje získat zkušenosti a odchytat hodně zápasů. Dnes byl poprvé za chlapy a kromě dvou podběhnutých centrů obstál. S Michalem Poklopem jsem celkem spokojený, v minulém utkání s Kolínem měl problém. Bylo vidět, že je to na něho ještě moc. Jinak ale pracuje dobře," uzavřel Radim Truksa.

"Minimálně na polovině branek jsme se podíleli vlastními chybami," upozornil trenér Čáslavi B Jiří Antoš. "Zápas jsme dohráli naivně, se soupeřem jsme chtěli hrát a on nás trestal z brejků. Dnešní utkání ukázalo, kde je Kutná Hora a kde jsme my, rozdíl byl markantní," naznačil a dodal: "Někteří hráči ale ukázali, že hrát mohou, jiní nepřesvědčili."

Branky: 9. A. Schwarz, 10. Vodička, 57. pok. kop Šimon, 60. Filipec, 75. Mach, 76. pok. kop P. Růžička, 80. Hanousek. Rozhodčí: Bekešský - Kratochvíl, Pikner. Bez karet. Kutná Hora: Veselý (46. Šimon) - Skokan, M. Tomíšek, P. Růžička, M. Poklop (46. Filipec) - Hačka (46. O. Tomíšek), M. Frejlach (46. Černohlávek), Mach, Kozel (46. Auer) - Vodička (46. Luňáček), A. Schwarz (46. Hanousek). Trenér Radim Truksa. Čáslav B: Červinka - M. Výborný, Petr Váňa, Vojt. Vondra (46. Musil), Dittrich - Král (30. Hájek), V. Zikmunda (60. Brunclík), R. Vajgl, Hudec (46. Král) - Špičák, Maxa (60. Zoufalý). Trenér Jiří Antoš.