Brankář Radek Antošík drží Čáslav ve špičce tabulky České fotbalové ligy!

10. listopad 2013, 16:09
(aktualizováno: 10. listopad 2013, 17:27)

Čáslav - Ve 14. kole ČFL fotbalisté FK Čáslav přivítali FC Chomutv, který v posledních osmi zápasech neprohrál. I domácí měli ale rozehranou dobrou sérii - neprohráli v posledních pěti kolech. Hosté po většinu utkání udávali hře tón, nakonec ale v nastaveném čase rozhodl o třech bodech pro Čáslav Abdullah Habbar!

Čáslav - Chomutov 2:1 (0:0)

Tempo prvního poločasu diktovali hosté, ovšem proti nim stál výtečný gólman Radek Antošík. Jemu mohou domácí děkovat, že neinkasovali. V 15. min. zlikvidoval Piklovi pokutový kop, o pět minut později zázračně vytáhl hlavičku Tafata, která směřovala přímo do šibenice a ve 35. min. po Piklově rohu podobně zneškodnil i hlavičku Szmeka. I když ne tolik, i hosté se dostali před bránu soupeře: Ve 25. min. Dolejš prodloužil Praisův centr, u zadní tyče doskakovali na malé vápno Fikejzové, ale rozhodčí jim odpískali ofsajd. Pěknou akci Čáslavští sehráli ve 31. min.: R. Fikejz vysunul D. Fikejze, ten našel ve vápně volného Rozsívala, jenž ale mířil nad chomutovskou bránu.

Krátce po změně stran se na bránu Chomutova řítil Kunášek, po zákroku gólmana nařídil rozhodčí pokutový kop, který proměnil Rozsíval - 1:0. Chomutovští se ale vrátili ke své hře a domácím toho moc nepovolili. V 58. min. srovnal z trestného kopu ranou za zeď Pikl 1:1 a vzápětí po závaru před brankou Antošíka se míč otřel o břevno čáslavské brány. V 80. min. domácí přestáli další gólovku soupeře: Szmek se zbavil Šandery a po jeho ostré přihrávce do malého vápna Vait netrefil bránu! A tak obrovská radost propukla na domácí straně: V nastaveném čase se Maxa po pravé straně prodral téměř k brankové čáře a po jeho přihrávce rozhodl Habbar - 2:1.

Branky: 47. pok. kop Rozsíval, 90.+1 Habbar - 58. Pikl. Rozhodčí: Váňa - Severýn, Trska. ŽK: Habbar, Praise - Kwame, Klimpl, Vůch. Diváků: 230. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal (68. Petr Váňa), Rendla, Kunášek - Rozsíval - Dolejš, Melechovský (86. Maxa), R. Fikejz, D. Fikejz (80. Kučera) - Praise (63. Habbar). Trenér Jan Kmoch. Chomutov: Zeťko - Vait, Hyneš, Klimpl, Dolejška - Česlák (75. Doksanský), Kwame, Pikl (90. Klimeš), Vůch - Szmek, Tafat. Trenér Robert Vágner.