Čáslav otočila z 0:2 na 3:2

8. červenec 2009, 13:27

Strahov - Fotbalisté FC Zenit Čáslav vyrazili ve středu k přátelskému střetnutí do tréninkového centra AC Sparta Praha. Proti rezervě pražského celku nastoupili z plného soustředění, které prodělávali v Benešově u Prahy.

Sparta B - Čáslav 2:3 (1:0)

Začátek patřil domácím, ovšem Divíšek po rohovém kopu neprostřelil val bránících hráčů. Na druhé straně se o dvě střely pokusil Peškar, v prvním případě balón vytáhl gólman Pávek a ve druhém čáslavský záložník mířil vedle. Skóre se poprvé měnilo v 17. min.: Proti Třešňákovi gólman Houdek vyběhl až za hranici šestnáctky, útočník Sparty stačil míč "píchnout" a Putz ho uklidil do sítě - 1:0. Čáslav postupně přebírala otěže zápasu a vytvářela si šance. Ve 24. min. si Janda narazil s Fikejzem, jenže z úhlu pak pálil jen vedle. Ve 28. min. po domácím rohovém kopu Rožnik vysunul Brunclíka do brejku, ten hledal ještě Fikejze, ovšem rychlou akci hostů zastavil vracející se Sadikovič. Matej Rožnik se při tomto zákroku zranil a ze hřiště odkulhal. "Koleno, ale snad to bude dobré," vidí své zranění optimisticky. Vyrovnat mohl Zenit ve 39. min., když Dobal přesným pasem našel Fikejze, po jehož centru vytáhl Pávek Augustínovu hlavičku na roh.

Ve druhém poločase byla převaha Čáslavi ještě zřetelnější, v 68. min. se do koncovky dobře natlačil Wolf, ovšem sparťanský gólman Pávek byl proti. V 73. min. ale Sparta B zvýšila: Proti Valentovi vyběhl gólman Houdek, ovšem po jeho úspěšném zákroku si Kunášek pomohl faulem proti J. Kadlecovi a on sám z pokutového kopu upravil na 2:0. Zbytek zápasu se už hrál v režii Čáslavi, která také výsledek otočila. V 78. min. po Dobalově kolmé přihrávce Augustínovu čistou šanci vychytal Pávek a Dobal po ostrém centru Kotrby hlavičkoval jen nad, ovšem v 84. min. po centru Dobala M. Sedláček snížil na rozdíl jediné branky - 1:2. V 87. min. hosté rozehráli trestný kop na pravé straně, M. Sedláček odcentroval a Kunášek hlavou vyrovnal - 2:2. To ještě nebylo vše, ani ne za dvě minuty v pokutovém území Sparty B dobře zapracovali M. Sedláček a Wolf a balón do sítě uklidil Janda - 3:2.

Čáslav otočila nepříznivý vývoj zápasu a to se cení. "V prvním poločase bylo vidět, že jsme v plném tréninku," upozornil trenér Čáslavi Přemysl Bičovský a pokračoval: "První dva dny soustředění v Benešově pro hráče byly velkou zátěží a chvilku jim trvalo, než se rozběhali. Od 30. minuty bylo utkání v naší režii, ve druhém poločase jsme napočítali šest, sedm vyložených gólových šancí. Neprosadili jsme se a příležitosti zbytečně zahodili, konec nám ale vyšel a výsledek je i zasloužený."

Branky: 17. Putz, 73. pok. kop J. Kadlec - 84. M. Sedláček, 87. Kunášek, 89. P. Janda. Rozhodčí: Ochotnický - P. Hrubeš, Horváth. Bez karet. Sparta B I. pol.: Pávek - Droppa, Holek, Valíček (31. Smetana), Podaný - Glaser, Olivera, Sadikovič, Divíšek - Putz, Třešňák. Sparta B II. pol.: Pávek - Droppa, Holek, Divíšek, Smetana - Olivera, Sadikovič, Krč, Rabiňák - Valenta, J. Kadlec. Trenér Zdeněk Svoboda. Čáslav I. pol.: Houdek - Kotrba, J. Vít, Petričko, P. Janda - Brunclík, Haniak, Augustín, Peškar - Fikejz, Rožnik (29. Dobal). Čáslav II. pol.: Houdek - Petričko (67. Kotrba), J. Vít, Skoupý, Kunášek - Wolf, Dobal, Haniak (67. Brunclík), M. Sedláček - Augustín, Fikejz (76. P. Janda). Trenér Přemysl Bičovský.