Čáslav zvládla derby s Kolínem a v tabulce ČFL už není poslední!

11. říjen 2015, 19:14

Čáslav - 10. kolo ČFL přineslo souboj dvou rivalů - Čáslavi a Kolína. Oba soupeři na sebe naposledy narazili v sezoně 2013 - 2014, kdy Kolín vybojoval postup do druhé ligy. V obou zápasech tehdy zvítězila Čáslav pod vedením Jana Kmocha - nejprve na podzim v Kolíně 2:1 a na jaře potom doma 2:0. Jenže poslední zápas pamatují pouze tři hráči stávajícího kádru FK Čáslav - Petr Váňa, Tomáš Mlynka a Petr Kunášek.

Čáslav - Kolín 1:0 (0:0)

Zápas začal ve svižném tempu. Před brankářem Stehnem prolétlo několik míčů ze stran a dvě dobré příležitosti nevyužil Jan Štoček, na druhé straně některé slibné kombinace domácích zastavila nepřesná finální přihrávka. V 16. min. se už rýsoval únik Jandy z poloviny hřiště, ovšem Šourek ho na brankáře Knoblocha nepustil. O chvíli později zahrozili opět Čáslavští: Reiter se na levé straně pěkně uvolnil, poslal míč do malého vápna, kde na něj před odkrytou bránou nedosáhl Vácha. Těsně před přestávkou Kolínští míč do sítě dostali, ovšem po centru za obranu rozhodčí odmávali Šourkovi se Štočkem ofsajd.

Ve druhém poločase domácí získávali půdu pod nohama, ovšem museli si dávat pozor i na "zadní vrátka". V 52. min. slušnou kombinaci z levé strany zakončoval Petrů a jeho střela skončila rohem. V 58. min. Jelínek uspěl v osobním souboji ve středu hřiště a na bránu Čáslavi pelášil Štoček, ovšem brankář Stehno včas vyběhl a situaci zachránil. Po jednom uz domácích rohů a hlavičce Kunáška s Petrů domácí reklamovali ruku, ovšem marně. Horké chvilky Čáslav přestála v 69. min: Po rohovém kopu jim poskakoval míč v pokutovém území, Štočkovu hlavičku nepustil do sítě Hell, vzápětí Brunclík po odraženém míči netrefil odkrytou bránu. A tak vzápětí padla branka na druhé straně: Brejcha se po brankové čáře protáhl po brankové čáře, vrátil míč na hranici pokutového území a Petrů ho napálil do sítě - 1:0. Čáslavští si těsné vítězství pohlídali a zápas ukončila rána Nešpora z dálky, kterou zkrotil Stehno.

Čáslavský trenér Miloslav Brožek hodnocení zápasu rozdělil na dva poločasy. "V tom prvním jsme nehráli dobře. Nevyrovnali jsme se s agresivitou a zdravým nasazením soupeře," přiznal. "Ztráceli jsme míče, prohrávali souboje a všude jsme byli druzí. Nehráli jsme příliš aktivně, s prvním poločasem jsem byl hodně nespokojený," doplnil a pokračoval: "To se projevilo i střídáním ještě před přestávkou, když jsme potřebovali přeskupit hráče. Potřebovali jsme do hry dostat hráče, abychom ve středu hřiště podrželi míč. Problém je, že máme čtyři střední záložníky zraněné. Ondřej Brejcha včera odehrál pětačtyřicet minut a čekal jsem, zda se to na něm neprojeví. Musím říci, že byl nakonec rozdílovým hráčem. Gól připravil, od 40. minuty jsme začali hrát daleko více po zemi a daleko více jsme kombinovali. Mezi 50. a 60. minutou jsme byli lepší, ve středu jsme se dostávali do přesilových situací. Za aktivitu na začátku druhého poločasu jsme si gól zasloužili, musím ale také uznat kvalitu soupeře, který hrál velmi dobře a byl na nás připravený. Byl to agresivní boj - první poločas jsme prohráli na body, druhý jsme zvládli. Jsem za to rád, klukům můžu poděkovat, že po prvním poločase v sobě našli dostatek morálních sil."

"Viděl jsem kvalitní hru od obou mužstev, v prvním poločase měl Štoček dvě gólovky, další jeden dobrý roh jsme poslali někam nazdařbůh," hodnotil zápas kolínský trenér Tomáš Staněk. "Je pravda, že jsme patnáct minut druhé půle vypadli z tempa, což soupeř potrestal gólem," připustil a poznamenal: "Ještě před tím jsme měli balíček dvou gólovek, když jsme míč nedokázali dostat do branky. Pak přišel trest na 1:0. Hra nebyla špatná, zápasy se ale rozhodují v pokutových územích a tam jsme dnes selhali."

Branky: 70. J. Petrů. Rozhodčí: Poživil - Šťastný, Trešlová. ŽK: Štoček. Diváků: 350. Čáslav: Stehno - Kunášek, J. Petrů, Hell, J. Vondra - Vácha (39. Brejcha), Tomášek, Janda, Reiter (90. Jíra) - Vopat (84. M. Frejlach) - Jícha (50. Váňa). Trenér Miloslav Brožek. Kolín: Knobloch - Prokopec (74. Veselý), Kouřil, Šourek, D. Nešpor - Fusek, Jelínek, Brunclík, Seifert (67. Bláha) - Kučera (63. Jukl), Štoček. Trenér Tomáš Staněk.