Čáslavandy začaly hrát fotbal až po přestávce

20. září 2017, 06:06

Kožušany - V dalším kole II. fotbalové ligy žen na sebe narazily celky z obou protipólů tabulky, což favorizovalo hostující hráčky Čáslavi. Utkání se hrálo za vytrvalého deště na poměrně malém hřišti v Kožušanech:

1. FC Olomouc - Čáslav 4:7 (4:1)

"Do Olomouce jsme odjížděli s tím, že jsou pro nás tři body povinné. S tímto plánem a v podstatě stejnou sestavou z minulého týdne jsme šli do utkání, které se hrálo na hezkém, ale hodně malém hřišti. Své také sehrálo počasí, protože od začátku lehce poprchávalo a od 12. minuty se změnilo v liják, který provázel zápas celých devadesát minut," řekl na úvod jeden z trenérů Čáslavi Jindřich Vaněček.

To co nikdo z aktérů na hřišti a ani z přítomných přihlížejících nečekal se stalo skutkem. Výsledek připomíná spíše hokejové utkání, což se líbilo určitě divákům, domácím hráčkám v první půli, hostům naopak v poločase druhém. Běžela desátá minuta a domácí hráčky vedly zásluhou Stanjurové 2:0.

"V této chvíli nám totálně hořela obrana a právě Stanjurová si s naší obranou pohrávala a dávala jí školení z rychlosti, techniky a střelby. Ještě ve 20. minutě jsme se mohli na pár minut nadechnout, to když jsme zužitkovali zahrávaný rohový kop Bížovou a Ašenbrennerová nadvakrát hlavou překonala domácí gólmanku," pokračoval Vaněček.

Vstřelená branka hostující hráčky moc nevyburcovala ba naopak. Ospalost a lehkovážnost pokrčovala. Stanjurová vycítila, že by to dnes mohlo jít, přešla přes všechny, co ji stály v cestě a pohodlně zvýšila na 3:1. Pohromu pro čáslavské fotbalistky dokonala ve 31. minutě Břenková čtvrtým gólem a Čáslavandy nevěděly co se kolem nich děje.

"To co jsme si v poločase řekli v kabině není až tak důležité, podstatně důležitější bylo provedené střídání, které se nám povedlo a do druhé půle nastoupil úplně jiný celek. V podstatě jsme hráčky Olomouce za druhých 45 minut pustili za půlku tak možná třikrát," řekl dále Vaněček.

Druhý poločas se hrál ve zcela opačném gardu. Hostující trenéři zřejmě o poločase měli svým svěřenkyním co říci a zřejmě důrazná slova padla na úrodnou půdu. Čáslavské fotbalistky vlétly na své soupeřky jako uragán Irma na Karibik. Krátce po úvodu druhé půle snížila Truhlářová 4:2, která zužitkovala krásnou příčnou přihrávku Kovaříkové a za dalších pět minut sama Kovaříková snížila na 4:3. Hostující hráčky se do soupeřek doslova zakously, nedávaly jim metr prostoru, zatlačily je takřka do svého pokutového území. V 70. minutě přišla chvíle pro Mádlíkovou, které nejprve Buchtová lehkou tečí přiťukla míč a ta svým důrazem na míči srovnala stav utkání na 4:4 a krátce na to zúročila rohový kop Buchtové a hlavou strhla vedení na stranu svého celku 4:5. Domácí hráčky z ojedinělého protiútoku ohrozily Jelínkovou v 76. minutě, kdy si defenzíva vybrala na chvilku oddechový čas, ale Jelínková se Stanjurovou, jinak nejlepší hráčkou domácího týmu, zaskočit nenechala. Následný rychlý protiútok zastavily domácí hráčky pouze za cenu faulu, míč si postavila Karafiátová ve vzdálenosti takřka třiceti metrů a její dělovka se odrazila od břevna do olomoucké sítě 4:6. Tečku za touto střeleckou „divočinou“ udělala Buchtová, která v závěru utkání završila vítězství čáslavských fotbalistek na 4:7.

"Bylo to velmi těžké ale zároveň velice cenné vítězství na morálku týmu, kde se samy hráčky mohly přesvědčit o tom, že když se chce, tak jde vše i když se zrovna nedaří," dodal Vaněček.

Branky: 6., 10., 26. Stanjutová, 31. Břenková - 70., 75. Mádlíková, 20. Ašenbrennerová, 52. Truhlářová, 57. Kovaříková, 78. Karafiátová, 89. Buchtová. Rozhodčí: Dytková ­- Lakomý, Opletal ŽK: Břenková - Čápová. Čáslav: Jelínková - Culková (87. Grulichová), Karafiátová, Krejcarová, Bížová (37. Němcová) - Brothánková (46. Truhlářová), Ašenbrennerová, Čápová, Kovaříková - Buchtová, Burešová (46. Mádlíková). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.