Čáslavská rezerva udolala po přestřelce celek Poděbrad, dvakrát se trefil Špičák

28. leden 2012, 18:39
(aktualizováno: 28. leden 2012, 19:19)

Kolín – Fotbalisté čáslavské rezervy nastoupili v sobotu v poledne již ke svému čtvrtému zápasu v rámci kolínského zimního turnaje. Po sedmibrankovém debaklu z posledního vystoupení s Kutnou Horou měli proti Bohemii Poděbrady co napravovat.

Čáslav B – Poděbrady 4:3 (2:1)

Skóre utkání otevřel po faulu na Maxu z pokutového kopu Špičák – 1:0. O minutu později si však stoper Musil nepočínal na hranici vápna důrazně a Poděbrady srovnaly krok – 1:1. Po půl hodině hry se pěknou střelou z přímého kopu blýskl Vondra, svůj projektil ale otřel pouze o břevno. Náskok Čáslavi vrátil gólově produktivní brankář T. Výborný, který znovu nastoupil v poli – 2:1.

V šedesáté minutě bylo vyrovnáno, když Červinka neudržel střelu po přímém kopu a dobíhající hráč Poděbrad dorážel téměř do prázdné brány – 2:2. O tři minuty později poslal Čáslav potřetí do vedení včas dorážející Král. Poděbradští dokázali devět minut před koncem opět vyrovnat – 3:3. Ovšem poslední slovo v utkání měl Špičák, jenž dorazil střelu M. Výborného – 4:3.

„Vyhráli jsme, ale z výkonu nemůžeme nějak jásat,“ podotkl trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš a pokračoval: „Opět jsme hráli neurovnaně. Je to jak na houpačce, kdy se střídají dobré momenty s těmi špatnými. Sice jsme vstřelili čtyři branky, ale třikrát jsme po našich chybách inkasovali a zbytečně jsme soupeře pouštěli do zápasu. Měli jsme ještě několik šancí, dali jsme dvě tyčky, ale za výkon asi nemůžu moc chválit,“ uzavřel.

Branky Čáslavi: 29. z pen. a 85. Špičák, 37. T. Výborný, 63. Král.

Čáslav B: Červinka – M. Výborný (30. Matoušek), Svoboda (60. Váňa), Váňa (30. Musil), Dittrich (60. M. Výborný) – Hájek (30. Král), Vondra (60. Vajgl), Vajgl (30. Zikmunda), Hudec (45. Hájek) – Maxa (60. Špičák), Špičák (30. T. Výborný). Trenér Jiří Antoš.