Čáslavské fotbalistky rozhodly utkání s Teplicemi již v prvním poločase

29. květen 2019, 07:03

Čáslav - Další nadstavbové kolo druhé ligy mají za sebou fotbalistky FK Čáslav: Na domácím hřišti hostily své soupeřky ze Severu Čech, tým FK Teplice.

Čáslav - Teplice 5:0 (3:0)

Jako první se osmělily hostující hráčky, ale s jedovkou Pokorné si Jelínková v poklidu poradila. Pak však přišly chvíle domácích hráček, kdy nejprve v běžící dvacáté minutě přesnou střelu usměrnila poprvé za záda Ročovské Burešová 1:0. O chvíli později Váňová poslala míč přesně na hlavu Vaněčkové a ta zvýšila na 2:0. Ve 30. minutě měla velkou příležitost ke snížení Motyčková, ale z hranice vápna dvakrát mířila nad. V závěru poločasu si Váňová s Vaněčkovou jako přes kopírák zopakovaly standardku a domácí hráčky šly v klidu do šaten 3:0.

Když po přestávce zvýšila po zahraném rohu Brothánkové hlavou Burešová 4:0, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Čáslavandy s přehledem režírovaly průběh hry a kvalitní výkon v závěru podtrhla po ideální přihrávce od Martinéz opět Burešová 5:0.

"Zcela zasloužené vítězství. Tentokrát se nám zadařilo proměňovat standardky, o kterých jsme před zápasem mluvili. Děvčata dnes nejenže bojovala, ale přidala hodně fotbalovosti, hrála s chutí a zápalem, což se odrazilo na kvalitě jejich výkonu," zhodnotil utkání domácí trenér Ivo Ducheček.

Branky: 19., 63., 83. Burešová, 28., 43. Vaněčková. Rozhodčí: Kovářová - Kánská, Nováková. Čáslav: Jelínková - Váňová (70. Grulichová), Karafiátová, Ratajová, Němcová ­- Brothánková, Vaněčková, Ašenbrennerová (80. Mádlíková), Klozová (65. Melcherová) - Buchtová (59. Martinéz), Burešová. Trenér Ivo Ducheček.