Čáslavské fotbalistky úspěšně vstoupily do jarní části druhé ligy

22. březen 2017, 05:15

Dubňany - Naplno se rozběhla i druhá fotbalová liga žen. Čáslavské fotbalistky v úvodním jarním kole zajížděly na hřiště nováčka soutěže, na umělou trávu do Dubňan u Hodonína. Situaci čáslavským trenérům hned zkraje komplikuje úzký hráčský kádr:

Hodonín - Čáslav 1:2 (0:1)

„K utkání na jih Moravy jsme z Čáslavi vyráželi po 6h ranní, takže některé hráčky musely vstávat již před 5hodinou, což je vždy nepříjemné, natož o víkendu, ale stanovení výkopu zápasu na 11h nám nedal jinou možnost,“ řekl jeden z hostujících trenérů Vaněček a pokračoval: „do zápasu jsme opět nastupovali s handicepem několika hráček, nedoléčeným zraněním Burešové, po antibiotikách byla Truhlářová, Kovaříková si přivezla z repre srazu  naraženou krční páteř a aby toho nebylo málo, tak s nachlazením jela Brothánková i Jelínková. Spíš než fotbalový tým vyjel na Moravu fotbalový lazaret.“

Úvodní patnáctiminutovka přinesla jakýsi seznamovací fotbal, oba celky teprve chytaly zápasový rytmus. Postupem času začaly přebírat aktivitu hráčky Čáslavi, což jim přineslo několik slibných šancí, ať Burešová hlavičku z rohu, Beštová tvrdou leč nepřesnou střelu z vápna, Buchtová střílela z prostoru penalty přímo do náruče golmanky Horákové. Úvodní branky se Čáslavandy dočkaly ve 25 minutě, kdy předvedly ukázkovou akci na pár doteků. Beštová posunula míč Kovaříkové doleva, ta si míč zasekla a dala Buchtové, která ideálně našla nabíhající Ašenbrenerovou a hostující hráčky se mohly radovat 0:1.

Čáslavské fotbalistky byly aktivnější a jen nepřesnými finálními přihrávkami se připravily o navýšení skóre. O to je připravil v závěru poločasu i zkušený lajnový arbitr Jonáš, který jako jediný viděl po vstřelení branky Buchtové údajný ofside !
Druhý poločas začal náporem čáslavských fotbalistek.  U zrodu druhé branky byla opět Beštová, která poslala do brejku Kovaříkovou, ta prošla domácí defenzívou včetně Horákové v brance, ale trefila pouze tyč, míč se však odrazil k Burešové a ta ho poslala pohodlně podruhé do sítě domácích 0:2.

Domácí trenéři pak šli do rizika a podřídili vše ofenzívě. Jiskřičku naděje vykřesaly domácí hráčky až v samotném závěru, kdy zúročily rohový kop, jelikož Brothánková neudržela nabíhající Blahovou a ta zavěsila hlavou 1:2. Branka znamenala zdramatizování závěru jinak jasného zápasu čáslavských fotbalistek.

„Chtěli bychom všem hráčkám poděkovat nejen za výsledek, který znamená udržení druhé příčky, ale i za předvedenou hru „v rámci našich momentálních možností“... určitě máme ale na víc, než jsme předvedli,“ dodal Vaněček.

Branky: 80. Blahová - 25. Ašenbrennerová, 50. Burešová. Rozhodčí: Vévodová - Jonáš, Zámečník. ŽK: Kudláčová - Culková. Čáslav: Jelínková - Culková, Brothánková, Karafiátová, Bížová - Truhlářová, Ašenbrennerová, Beštová, Kovaříková ­- Burešová (86. Grulichová), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.