Čáslavské fotbalistky v poločase vedly 2:0, nakonec si odvezly jen jeden bod

28. duben 2015, 21:01
(aktualizováno: 28. duben 2015, 21:04)

Milín - Utkání čáslavských fotbalistek slibovalo v další kole fotbalové ligy žen dobrou podívanou, neboť na sebe narazily dva celky ze středu tabulky. Domácí hráčky se případným vítězstvím mohly dotáhnout na svého soupeře, naopak Čáslavandy mohly poskočit na čtvrté místo. "Nakonec utkání skončilo smírně, to když domácím hodně pomohl asistent rozhodčího Liška," tvrdí čáslavští trenéři.

Příbram - Čáslav 2:2 (0:2)

"Před utkáním jsme děvčata opět upozornili na soupeřovu kvalitu, na nutnost bodovat, neboť příbramský celek  za námi zaostával před utkáním o čtyři body a při bodové ztrátě bychom mohli lehce ztratit pátou - postupovou pozici do 2. celostátní ligy v příští sezoně, kam máme slušně našlápnuto," řekl jeden z trenérů hostujících hráček Jindřich Vaněček.

První poločas byl v režii hostujících hráček, které měly jasnou převahu, byly fotbalovější, agresivnější, s větší chutí po vítězství. Domácí zahrozily pouze v úvodu, kdy Machutová jen těsně minula a v závěru, kdy Stará nastřelila břevno. Jak se později ukázalo, obě hráčky se zřejmě zastřelovaly. Na straně hostujících hráček měly slibné šance Buchtová, Karafiátová, Kovaříková. Do černého se poprvé trefila  po půl hodině hry Buchtová, kterou skvěle našla Čápová 0:1. O chvíli později si obě hráčky vyměnily role a Čáslavandy zvýšily na 0:2.

Do druhého poločasu domácí vystřídaly, přidaly na fotbalovosti a dravosti, což dělalo hostující defenzívě problémy.  Nejprve  nechaly prokličkovat Machutovou 1:2 a o pár minut později daly volný průběh ke střelbě Staré 2:2. V této době domácí hráčky převzaly otěže utkání, kdy se skvělými zákroky blýskla Jelínková. Nakonec to byly hráčky Čáslavi, které dopravily Buchtovou míč potřetí za záda Vacíkové. "Radost jim však svým nesmyslným rozhodnutím překazil asistent rozhodčího Liška, který jako jediný  viděl její postavení mimo hru!" zlobili se trenéři.

"Bohužel jsme nejen nechali soupeřky vyrovnat skóre, ale i hru a opět jsme jim nechávali hodně prostoru ke hře s míčem, nedůraz při napadání, při převzetí míče a ztráty vlastních přihrávek nás v naší rozehrávce neustále brzdily ve hře dopředu a naopak jsme nebyli schopni držet míč delší dobu na svých kopačkách. To byla samozřejmě voda na mlýn soupeřkám, které ve druhé půli byly o trošku lepší a nastřelily břevno a pár minut před koncem nás podržela Jelínková, které vychytala domácí hráčku, která se ocitla sama před naší brankou. V  závěru utkání se opět ukázala síla rozhodčích! Po vstřelení naší třetí branky, asistent na pomezí odmával ofsajd, který v žádném případě být nemohl. Aby ulevil svému svědomí, omlouval se nám, že věděl, že ofsajd nebyl, že se unáhlil. Co k tomu dodat,"  zlobil se Vaněček.

Branky Čáslavi: 31. Buchtová, 42. Čápová. Rozhodčí: Souček - Liška, Dubský. Čáslav: Jelínková - Culková (75. Ad. Brotánková), Buřvalová, Veselá, T. Prchalová - Musílková (46. Fuksová), Karafiátová, Kovaříková (60. An. Brotánková), Truhlářová - Buchtová, Čápová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.