Čáslavské fotbalistky zakončily podzim prohrou, za svůj výkon proti lídru soutěže se ale nemusí stydět

6. listopad 2015, 06:15

Čáslav - Druhá celostátní liga žen dospěla ke svému podzimnímu závěru, kdy se již předhrávala kola jarní, a tak v závěrečném letošním kole hostily Čáslavandy dosud suverénní celek soutěže brněnskou Lokomotivu Horní Heršpice.

Čáslav  - Horní Heršpice 0:2 (0:1)

„V zápase, kde vás čeká celek, který s přehledem vévodí tabulce s impozantním skóre 68:3 a kde v první desítce střelkyň figurují hned tři jejich hráčky, musíte hrát od první minuty tak, aby jste nebyli po poločase na „ručník“. To nás bohužel přimělo ke hře se 100% zabezpečenou obrannou hrou a snahou pokrýt jejich nejlepší střelkyni Ducháčkovou, které ke vstřelení 4 branek obvykle stačí 20 minut," řekl na úvod jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček a pokračoval: „I když společně s kolegou zastáváme útočný fotbal, museli jsme od začátku přeskupit řady, kdy jsme posílili obranou řadu Truhlářovou a Culkovou jsme nasadili přímo na Ducháčkovou-jako její „stín“ a domníváme se , že se nám to vyplatilo, nejen že jsme oslabili nejúdernější hráčku, ale zároveň jsme tím oslabili jejich herní styl na narážečky před vápnem. Důsledkem toho bylo, že ačkoli byl soupeř fotbalovější, nevytvořil si až tolik brankových příležitostí .“

Při domácích hráčkách stálo také tak trochu štěstí, kdy heršpické hráčky postupně nastřelily tyč a břevno, ale říká se, že štěstí přeje připraveným a tak tomu bylo i v tomto utkání. Čáslavandy v několika případech překonali hostující  záložní řadu a jen vlastními chybami, kdy nebyly schopny v přečíslení využít šance přesnou přihrávkou do samostatných brejků, se připravili o možnost zakončit...

Hostující hráčky se dočkaly vstřelení branky Krištofovou, která se poměrně snadno dostala po pravé straně k zakončení 0:1.
I druhý poločas přinesl řadu fotbalových momentů. Ale byly to opět hostující hráčky, které se trefily do černého Ducháčkovou, která ač dobře střežená, se přece jenom dokázala prosadit 0:2.

Krátce na to měly velice blízko ke snížení domácí hráčky, kdy přesný výkop Jelínkové našel Buchtovou, která se rychlostně prosadila před heršpickou obranu a vyběhnuvší Lapešová nádherný lob zachytila před vápnem rukou, za což putovala předčasně do sprch. Přesilovku však Čáslavandy využít nedokázaly.

„Tak trochu zatím doplácíme na nezkušenost některých hráček, zejména mladších, které ještě nemají zkušenost s rychlým fotbalem a po příchodu ze žákyň se zatím stále „aklimatizují“ v týmu žen. Je ale těmto děvčatům potřeba dát příležitost a nechat je tzv. „se vyhrát“ - otrkat mezi ženami. Zejména tato utkání jim dají víc, než sebelepší trénink. Máme za sebou celý podzim a z jarní části první tři kola. Zatím jsme na 4. postupovém místě se stejným počtem bodu jako na třetím místě mužstvo Zbrojovky Brno a s pětibodovým náskokem na celek Olomouce. Z pohledu nás – trenérů, je to SUPER! Před zahájením sezony jsme počítali s 5-6. místem, takže z tohoto pohledu je maximální spokojenost a zbývá jen si přát, aby i dokončení jarní části bylo dobré a skončili jsme do 4.místa a tím si zajistili účast v boji o postup do 1. celostátní ligy. Chceme a  musíme všem děvčatům poděkovat za perfektní reprezentaci, kdy se i se zraněním, v teplotách a dalších nepřízních dovedla porvat o mistrovké body. Teď  už nás čeká jen, jako již poněkolikáté, sledování ligy mistrů žen Slavie v Edenu, kam se jezdíme dívat a fotbalově učit a na závěr sezóny se zúčastníme mezinárodního turnaje v Olomouci,“ dodal Vaněček.

Branky: 11. Krištofová, 50. Ducháčková. Rozhodčí: Rodová - Havránek, Fidra. ŽK: Čápová, Truhlářová (Č). Čáslav: Jelínková - Truhlářová, Karafiátová,Veselá, Bížová - Culková -  Ad. Brotánková (55. T. Prchalová), Burešová, Čápová, An. Brotánková (76. A. Prchalová) - Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

1 Hradec Králové 10 8 0 0 1 36:7 25
2 Brno H. Heršpice 9 8 0 0 1 48:3 24
3 Brno 10 6 0 0 4 33:15 18
4 Čáslav 10 6 0 0 4 24:22 18
5 Olomouc 10 4 0 0 5 14:23 13
6 Rakovník 9 2 0 0 5 14:33 8
7 Malešice 10 1 0 0 8 11:45 4
8 Ostrava 8 0 0 0 7 12:44 1