Čáslavští získali plusový bod, na střížkovském hřišti remizovali s Bohemians 0:0

3. září 2011, 12:23
(aktualizováno: 3. září 2011, 13:06)

Praha - Na proseckém hřišti Bohemians Praha fotbalisté FC Zenit Čáslav sehráli střetnutí pátého kola II. ligy. Domácím sice vyšel začátek soutěže, ovšem potom jejich sebevědomí nahlodala domácí prohra s týmem Sezimova Ústí.

Bohemians - Čáslav 0:0

Čáslavští ale rozhodně nezačali ustrašeně, naopak, důsledným napadáním rozehrávky soupeře přiváděli domácí do úzkých. Sbírali i odražené míče uprostřed hřiště, lépe kombinovali a tak měli v prvním poločase více ze hry. Už v 8. min. mohl skóre otevřít Voltr po rychle rozehraném rohu Džafiče s Fikejzem, jenže balón z jeho kopačky se od země odrazil nad a ve 12. min. Rakovanova rána jen prošuměla kolem tyče Winterovy brány. "Klokani" se poprvé připomněli v 16. min., ale po Macháčkově centru Huňa v tísni míč odevzdal naštěstí pro hosty jen do rukavic Duchečka.Na druhé straně v 19. min. Winterovi vypadl tvrdý trestný kop Karala, ovšem domácí gólman míč včas přikryl a ve 20. min. Kunáškova tečovaná střela skončila těsně nad. Ve 35. min. domácí přece jen trochu přidali, ale vymysleli jen několik rohů. Ovšem paradoxně si připsali největší šanci zápasu: Očovanova rána zpoza šestnáctky totiž skončila na břevně čáslavské brány!

Ve druhém poločase domácí přitopili "pod kotlem" a v šestnáctce Čáslavi bylo více horko. V 54. min. po Križanově načechraném centru Očovan hlavičkoval naštěstí hodně nepřesně a o chvíli později Ducheček musel pod nohy Križanovi. Vzápětí čáslavský gólman vyrazil Grznárovu "pumelenici" z úhlu. S přibývajícími minutami ale nápor Bohemians opadl, střetnutí bylo vyrovnané, ovšem už bez vážnějších šancí. Až v 89. min. Ducheček podstoupil tvrdý souboj ve svém malém vápně a po závaru střídající Ibe míč do sítě nedotlačil. Rozhodnout tak mohli v nastaveném čase hosté, jenže Voltrovu ránu z otočky kryl brankář Winter.

Rozhodčí: Adam - Košec, Pospíšil. ŽK: Džafič, Špidlen, Timm, Karal - Flachbart, Fenyk, Penc. Diváků: 400. Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Penc, Macháček, Križan (88. Ibe) - Fenyk (69. Mišák), Demeter, Novotný (75. Duchnič), Grznár - Očovan, Huňa. Trenér František Barát. Čáslav: Ducheček - Špidlen, Němeček, Karal, Kunášek- Prášil (74. Hečko), Rakovan, Jan Šisler - Džafič (80. Kaňák), Fikejz (69. Timm), Voltr. Trenér Oldřich Abrhám.