Červené Janovice ve druhé půli uhájily vedení nad Suchdolem

8. duben 2023, 16:41

Červené Janovice – Po remíze Paběnic v Malešově se mohli fotbalisté Červených Janovic dostat v tabulce okresního přeboru do trháku. V sobotním utkání 19. kola ale hostili druhý tým tabulky – Suchdol.

Č. Janovice – Suchdol 3:2 (3:0)

Scénář podzimního duelu, ve kterém Suchdol doma Červené Janovice porazil 2:0, se v sobotu po obědě neopakoval. Suchdolští sice začali sebevědomě, ale do 23. minuty byli na zemi: Už v 9. min. Jonáš se parádní individuální akci z prostředku hřiště dostal až před Čižinského a otevřel skóre a v 17. min. volný Jiránek po rohovém kopu upravil na 2:0. Jonáš se potom blýskl ještě parádní ranou bez přípravy, která se odrazila od spojnice tyče a břevna Čižinského brány, aby ve 23. min. T. Dudla skvěle vysunul Jonáše a bylo to 3:0. Těsně před přestávkou po trestném kopu z poloviny hřiště po několika hlavičkách ve vápně Jiránek hlavičkoval do břevna suchdolské brány.

Ve druhém poločase útočili hosté z kopce a charakter hry se změnil. Čižinský v suchdolské bráně mohl být už více v klidu, navíc v 61. min. Biroš poslal balón zprava do domácí šestnáctky a L. Laštovka pro hosty vykřesal jiskru naděje. Červenojanovičtí mohli rozhodnout po útoku Nováka z pravé strany, když zpětnou přihrávkou oslovil střídajícího R. Vavřinu, ten však netrefil odkrytou bránu. Místo toho v 85. min. Langr umístěnou ranou korigoval už na 3:2, ovšem minuty utíkaly hostům rychleji a domácí si vítězství pohlídali.

„Největší rozdíl proti podzimnímu zápasu byl, že nám tehdy vyšel začátek, dnes nám nevyšel vůbec,“ konstatoval trenér Suchdola David Čižinský. „V prvním poločase jsme se dnes zúčastnili,“ naznačil a dodal: „Ve druhém poločase už to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme to už dotáhnout.“

Branky: 10., 23. Jonáš, 18. Jiránek – 61. L. Laštovka, 85. Langr. Rozhodčí: Bém – Syrůček, Rázek: ŽK: T. Dudla, Dvořák – Pacák, Zelený, Biroš. Diváků: 212. Č. Janovice: Hons – Chvála, Kubík, Řepka, Dvořák (79. R. Vavřina) – T. Dudla, Jiránek, Dan. Uher, Jonáš, D. Marek – Novák. Trenér Martin Jiránek. Suchdol: Čižinský – Gallistl (46. Dobeš), Zelenka (73. Liška), Volný, Zelený – L. Laštovka, Herout, Biroš (84. Š. Šibrava), M. Kruliš, Pacák – Langr. Trenér David Čižinský.

1 Červené Janovice 15 13 0 0 2 71:27 39
2 Paběnice 13 11 0 0 1 45:19 34
3 Suchdol 14 11 0 0 3 41:13 33
4 Malín/K. Hora B 14 8 0 0 5 45:31 25
5 Nové Dvory 14 7 0 0 5 28:27 23
6 Zruč n. S. 14 6 0 0 5 30:26 21
7 Církvice 14 6 0 0 7 36:33 19
8 Malešov 14 5 0 0 6 29:32 18