Čtvrtému týmu Gambrinus ligy podlehli o gól

3. únor 2010, 17:11

Praha Vyšehrad - Fotbalisté FC Zenit Čáslav ve středu dorazili na umělou trávu Slavoje Vyšehrad, aby tam sehráli přípravné utkání se čtvrtým týmem prvoligové tabulky - FK Baumit Jablonec. Zápas rozhodla jediná branka, kterou přinesl druhý poločas.

Čáslav - Jablonec 0:1 (0:0)

První poločas byl velice vyrovnaný, ovšem bojovalo se spíše ve středu hřiště. Oba brankáři byli téměř bez práce, žádnou větší příležitost si ani jeden z týmů nepřipravil. Ve druhém poločase se obraz hry přece jen trochu změnil: Čáslavští se více dostali do šestnáctky soupeře, hlavně po centrech z obou stran. Jenže v 68. min. nezachytili rychlý brejk soupeře, který obranu Zenitu přečíslil tři na jednoho a po Haurdičově křižné přihrávce Kulhánek zakončil do prázdné brány - 0:1. Na druhé straně se obrana pootevřela Fikejzovi, který to zkoušel levačkou, jenže gólman míč stihl vyrazit. Skóre se mohlo měnit v 75. min., ale Krejčího hlavičku zastavila tyč Poštulkovy brány. Těsně před koncem se Čáslavští mohli dočkat vyrovnání, když Šisler přiťukl balón Procházkovi, ovšem ten svou střelu už příliš neumístil.

"Takto těžké zápasy potřebujeme, Jablonec je velmi kvalitním týmem a prověřil nás," zdůraznil čáslavský trenér Zdenko Frťala. "V závěru jsme si vypracovali dvě příležitosti, ale i přesto, že jsou ve hře určité nedostatky, jsem spokojený. Máme ještě čas tyto nedostatky odstranit," naznačil kouč. Ten už po půlhodině nuceně střídal útočníka Adnana Džafiče. "Ze souboje s gólmanem má naražená záda, myslím, že to nebude nic vážného," zakončil Zdenko Frťala.

Branka: 68. Kulhánek. Rozhodčí: Kovařík - Ulrich, Berka. Bez karet. Čáslav: Poštulka - Kotrba, Ptáček (75. Hejný), Ricka, Růžička - Špidlen (60. Nitrianský), Haniak (60. Šisler), Dobal (60. Kunášek), Pacák (60. Hlava) - Džafič (30. Fikejz), Procházka. Trenér Zdenko Frťala. Jablonec I. pol.: Špit - Michálek, Zábojník, Krejčí, Jablonský - Hovorka, Valenta, Loučka, Kovařík - Steiner, Nulíček. Jablonec II. pol.: Špit - Michálek, Zábojník, Krejčí, Jablonský - Haurdič, Kocourek, Eliáš, Jarolím, Kulhánek - Lafata. Trenér František Komňacký.