Další možné posily: Milan Nitrianský a Marek Jungr

12. červenec 2009, 20:22

Tis - Bezprosdtředně po týdenním kondičním soustředění se fotbalisté FC Zenit Čáslav zúčastnili nedělního turnaje v Tisu na Havlíčkobrodsku. Únava z tréninkových dávek za sebou nechala stopy a Čáslavští skončili čtvrtí. Trenér Přemysl Bičovský zkoušel i další dvě uvažované posily: Milana Nitrianského z Českých Budějovic a Marka Jungra, který naposledy hrál za Bohemians 1905.

Bohemians - Čáslav 3:3 (2:0, pok. kopy 6:5)

O zakončování z čáslavských hráčů se staral hlavně Michal Sedláček, ovšem více ze hry měli střížkovští Klokani, kteří se ve 14. min. také ujali vedení: Ibe se protáhl do šestnáckty a Dittrich uklidil balón za Houdkova záda. Na čáslavském gólmanovi ztroskotal Kincl v 15. i 30. minutě, ve 37. min. Houdek vytáhl i střelu Zoubka. Těsně před přestávkou ale obrana Zenitu nezachytila Zoubkův trestný kop a míč propadl až do malého vápna k Ibemu - 2:0.

Hned po přestávce Brunclík potrestal špatnou malou domů soupeře a za chvíli Peškar z trestného kopu pálil vedle. V 56. min. ovšem chybovala obrana i brankář Čáslavi, když Smolův centr z malého vápna Dittrich pohodlně usměrnil k zadní tyči - 3:1. Zbytek zápasu ale patřil Zenitu. Skoupý po rohovém kopu přestřelil, po Kotrbově centru Brunclík mířil těsně vedle, ale v 66. min. se už Čáslav dočkala: Po rohu Peškar zastavili Bohemians rukou hlavičku Brunclíka a ten z pokutového kopu korigoval na 3:2. Stínem utkání byla 72. minuta, kdy po Smolově zákroku hřiště nuceně opustil Marek Wolf. V 74. min. po centru Jandy Augustín ještě hlavičkoval nepřesně, ale sílící tlak Zenitu vyústil v poslední minutě ve vyrovnání, když Jungr po kombinační akci zůstal v pokutovém území úplně sám a mazácky si poradil s gólmanem - 3:3.

Základní série penalt skončila 4:4, potom Jungrovi a Obermajerovi gólmani pokutové kopy chytili, v další sérii uspěli Markovič i Mach a po tyči Skoupého Mayola poslal Bohemians do finále.

Branky: 14., 56. Dittrich, 38. Ibe - 43., 66. pok. kop Brunclík, 88. Jungr. ŽK: Haniak - Turtenwald, Smola. Bohemians: Belaň - Macháček (49. Turtenwald), Horáček, Liantsevich (49. Obermajer), Mach - Dittrich, Zoubek (58. Demeter), Dobeš (58. Adjei), Diarra (41. Smola) - Kincl (41. Galbavý), Ibe (54. Mayola). Trenér Robert Žák. Čáslav: Houdek - Nitrianský, Skoupý, J. Vít (41. Petričko), Kunášek (41. Kotrba) - Jungr (41. Wolf, 72. Jungr), Haniak (41. Brunclík), Dobal (41. Peškar), M. Sedláček (41. P. Janda) - Holub (41. Augustín), Markovič (41. Fikejz). Trenér Přemysl Bičovský.

Vlašim - Čáslav 3:1 (2:0)

Po krátké pauze Čáslavští nastoupili hned k zápasu o třetí místo. Už v 5. min. Dvořák zakončoval do prázdné brány po Janzikově průniku po brankové čáře a pár vteřin před přestávkou Zenit inkasoval podruhé, když po rohovém kopu nezachytil brejk soupeře, který Dvořák zakončil přesně k tyči - 2:0. Ve 45. min. Průcha od brankové čáry našel volného Pyšeka - 3:0. Před koncem střetnutí hráči Čáslavi vyškrábli ještě poslední zbytky sil. Holub přestřelil, Markovičovu ránu vytáhl výborně gólman Toma a teprve v poslední minutě Holub upravil na konečných 3:1.

"Turnaj pro nás byl velmi těžký, protože jsme přijeli rovnou ze soustředění," zdůraznil čáslavský trenér Přemysl Bičovský a pokračoval: "V průběhu osmi dnů jsme odehráli pět utkání s kvalitními soupeři a k tomu jsme měli čtrnáct tréninkových jednotek. Je proto jasné, že se na mužstvu podepsala únava. V prvních utkání se ještě kluci "vyšťavili", ve druhém už jim chyběli síly, což bylo vidět na hrubých chybách v obraně." V sestavě se objevili i dva nováčci: Milan Nitrianský a Marek Jungr. "Oba jsou kvalitní fotbalisti," upozornil kouč a navázal: "Milan Nitrianský odehrál první zápas velmi kvalitně, Marek Jungr je ofenzivní hráč, který umí šanci vytvořit i proměnit. Budou pro nás posilami."

Vážnější zranění se v přípravě Čáslavi zatím vyhýbala, ovšem jen do neděle, kdy byl ze hřiště odnesen Marek Wolf. "Uvidíme, bude potřeba lékařské vyšetření," naznačil Přemysl Bičovský, který je optimistou: "Sám Marek Wolf říkal, že by to nemuselo být tak zlé. Že to má jen naražené. Doufejme, že to nebude nic vážného."

Branky: 5., 40. Dvořák, 45. Pyšek - 80. Holub. ŽK: Dobal (Č). Vlašim: Toma (72. Doleček) - Held, Kropík, Šourek (41. Šilhavý), Švamberk - Balšánek, Pokorný (62. Stejskal), Janzik, Průcha - Dvořák (66. Pohorský), Bálek (41. Pyšek). Trenér Roman Nádvorník. Čáslav: Houdek - Kotrba, Skoupý (31. J. Vít), Petričko, Kunášek - Jungr (41. Haniak), Brunclík (68. Jungr), Peškar (41. Dobal), P. Janda (41. M. Sedláček) - Augustín (41. Holub), Fikejz (41. Markovič). Trenér Přemysl Bičovský.