Danone Cup 2009

7. říjen 2009, 08:58

Kolín - Celostátní fotbalový turnaj Danone cup pro ročník 1998 rozehrál své úvodní kolo. Středočeskou skupinu východ hostil tentokrát Kolín a s domácími se utkali hráči Čáslavi a Mladé Boleslavi.

Čáslavští přijeli s nadějným ročníkem 1998 doplněným o čtyři "devadesát devítky". Sestavu trenéři Šimůnek, Fuxa a Petříček tvořili z těchto hráčů: Šimůnek, Brabec, Komma, Machů, Semrád, Žilka, J. Petržilka, O. Petržilka, Vidlák, Fuxa, Koubský, Patočka, Novák, Hurda, Danyi, O. Plíhal, R. Plíhal a Sobek.

V prvním utkání si jednoznačně poradili s domácím Kolínem, který deklasovali 6:1 (2:0), když se hattrickem blýskl O.Petržilka a další branky přidali O.Plíhal, Sobek a Novák. Soupeř jen korigoval v závěru z pokutového kopu.

Ve druhém utkání inkasovali unavení domácí ještě více branek, když je zostudila Mladá Boleslav devíti góly. O postupujícím do krajského finále tak rozhodl poslední duel dne.

V něm se Mladá Boleslav prezentovala jako o něco vyspělejší tým, který čálavské naděje zdolal 2:0. Obě branky padly v prvním poločase, ve kterém si Boleslavští vytvořili územní převahu a dokázali dvakrát překonat Šimůnka v bráně. Druhá půle se odehrávala spíše na polovině hráčů z města aut, ovšem jen s jedinou gólovou šancí pro Zenit – to napřáhl z trestného kopu Semrád a zatřásl břevnem boleslavské brány.

"S turnajem, výsledkem i výkony hráčů jsme vcelku spokojeni," shodl se trenérský triumvirát a navázal: "V utkání s Boleslaví se projevila větší zkušenost hostů s těžšími zápasy, které podstupují každý týden v žákovské divizi. Většina našich hráčů hraje I. A třídu a i když se individuálně vyrovnáme, chybí nám právě zkušenosti s rychlejším fotbalem. Ale kluky za výkony chválíme."