Derby s Tupadly rozhodl nádhernou ranou do šibenice podolský Švadlenka

20. květen 2012, 19:21
(aktualizováno: 20. květen 2012, 21:46)

Bílé Podolí – Okresní derby v rámci krajské soutěže I. B třídy sk. D viděli diváci v Bílém Podolí. Domácí Kobylky v záchranářském duelu přivítaly celek Tupadel.

Bílé Podolí – Tupadly 2:1 (2:1)

Skóre utkání otevřel po osmnácti minutách hry domácí Josef Fejfar, který ač tísněn Průchou, dokázal míč poslat podél vybíhajícího brankáře do sítě – 1:0. Diváci potleskem ocenili při gólovém momentu především nádhernou kolmici za obranu v podání Šáleného.

O čtyři minuty později však bylo vyrovnáno. Z levé strany centroval do pokutového území Nezbeda a domácí stoper Semínko balón nešťastně nasměroval do vlastí brány – 1:1. Kobylky se ale do konce poločasu radovaly ještě jednou. V 34. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Švadlenka a vymetl horní růžek Kavánkovy svatyně – 2:1.

Domácí ve druhé půli vyprodukovali v útoku pouze dvě střely z kopačky Spáčila. Ovšem v prvním případě mířil domácí fotbalista nad, ve druhém pak jeho pokus vyrazil Kavánek. Na druhé straně zahrozil v 56. min. Drbohlav, k němu se míč odrazil od ruky stopera Bareše. Tupadelský záložník ale z hranice penalty pouze vyprášil Nečasovy rukavice. V poslední desetiminutovce utkání pak hosté zahodili dvě slibné šance. Obě přišly po rohových kopech. Nejprve hlavičkoval těsně nad Štainer a dvě minuty před koncem odvrátil balón z brankové čáry po hlavičce Píšky podolský bek Mužátko.

Trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb byl s úvodním dějstvím spokojen: „První poločas jsme hráli dobře, i když šance byly na obou stranách. Fotbalově se mi první půle líbila, dali jsme i branky a celkově jsme jej zvládli,“ těšilo jej.

„Druhá půle byla taková křečovitá. Soupeř měl pološance a zápas pak byl vyrovnaný. Dnešní tři body jsou pro nás poloviční záchranou,“ oddychl si Bohuslav Šváb.

„Rozhodl první poločas,“ konstatoval Stanislav Krajíček a pokračoval: „První gól jsme inkasovali po naší chybě a druhý jsme bohužel dostali po krásné střele do šibenice. Mrzí mě, že tlak, který jsme měli ve druhé půli, jsme nedokázali využít. Zápas měl skončit spravedlivou remízou, ale bohužel jsme vyrovnávací branku již nedali,“ doplnil Krajíček.

Branky: 18. Jos. Fejdar, 34. Švadlenka – 22. vlastní.

Žluté karty: Zelený – Nezbeda, Průcha, J. Kročák, Chvátal. Rozhodčí: Zdeněk - Kosina, Soběslav. Diváků: 120.

Bílé Podolí: Nečas – L. Toman, Bareš, Semínko, Mužátko – Jos. Fejfar (88. Chmelař), Antoš (46. Jelínek), Zelený, Spáčil – Šálený, Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb.

Tupadly: Jos. Kavánek – J. Kročák, Průcha, Chvátal, R. Krajíček (56. Daru) – Kruml (63. M. Kročák), Štainer, Drbohlav, Píška, Nezbeda – Čmakal. Trenér Stanislav Krajíček.