Derby se Slavojem Vrdy lépe vyšlo domácím Kobylkám z Bílého Podolí!

29. září 2018, 19:21

Bílé Podolí - V šestém kole I. B třídy, skupina C došlo po deseti letech na sousedské derby: Na hřiště FC Bílé Podolí zavítal Slavoj Vrdy. Tabulkové sousedy na 9. a 10. místě dělil před utkáním jediný bod:

Bílé Podolí - Vrdy 4:1 (2:0)

V prvním poločase si domácí udržovali mírnou převahu, v důrazném fotbale plném osobních a vzdušných soubojů se ale k ohrožení branky soupeře dostávali jen po standardních situacích. Jos. Fejfar dva trestné kopy z dobrých pozic poslal vysoko nad. V době, kdy se začali osmělovat i hosté, prodloužili Podolští autové vhazování a Weinlich v malém vápně hlavou otevřel skóre - 1:0. Domácí stihli do přestávky ještě jeden gólový zápis: Střela Jos. Fejfara se sice odrazila, obrana Slavoje si s míčem ale neporadila, do vápna proklouznul Jelínek a zvýšil na 2:0.

Do druhé půle hosté sice vstoupili aktivně, jenže jejich odpor definitivně zlomily dva slepené góly: V 62. min. nejprve střela Jana Spáčila ze střední vzdálenosti zapadla k tyči a po dvou minutách propadl vrdskou obranou pas z trestného kopu z půlky až na malé vápno k Weinlichovi, který upravil na 4:0. V 67. min. se vyznamenal i podolský gólman Dastych, když kryl tvrdý trestný kop Nesládka za zeď, v 83. min. ale přece jen kapituloval, když Mil. Tomíšek z pokutového kopu upravil na konečných 4:1.

Podolští před domácím publikem sehráli dobrý zápas. "Přesně se splnilo, co jsme si řekli v kabině před zápasem," upozornil trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb a vysvětlil: "Chtěli jsme na svém hřišti dostat soupeře, který dobře kombinuje, pod tlak hlavně bojovností. Vytvořili jsme si příležitosti a dvě jsme už v prvním poločase proměnili. Utkání definitivně rozhodl třetí gól."

"Mám emoce," utíkal ze hřiště vrdský trenér David Plašil, který bezprostředně po utkání nechtěl hodnotit výkon svých svěřenců.

Branky: 27., 64. Weinlich, 39. Jelínek, 62. Jan Spáčil - 85. pok. kop Mil. Tomíšek. Rozhodčí: Poklop - Blatný, Babák. ŽK: Skala, Jan Spáčil - J. Šindelář, Nesládek. Diváků: 150. B. Podolí: J. Dastych - Frčka, Šálený, L. Toman, R. Toman ml. - Jos. Fejfar (90. Horký), Skala (81. J. Švadlenka), Pulkert, Jan Spáčil (86. L. Štoček) - Jelínek (89. Kachmarskyy), Weinlich. Trenér Bohuslav Šváb. Vrdy: M. Šindelář - J. Šindelář (18. Jan Růžička), Mil. Tomíšek, L. Petr, Vítek (46. Šolta) - J. Rejthárek, R. Truksa (70. Svoboda), V. Plašil, Štěpánek, Víšek (46. Franc) - Nesládek. Trenér David Plašil.

1 Hlízov 5 4 1 0 0 12:4 14
2 Loučeň 6 4 0 1 1 15:5 13
3 Sokoleč 5 4 0 0 1 24:10 12
4 Zruč n. S. 6 3 0 1 2 6:5 10
5 Bílé Podolí 6 3 0 0 3 11:9 9
6 Škvorec 6 2 1 1 2 12:12 9
7 Sázava 6 2 1 1 2 8:12 9
8 Pečky 5 2 0 2 1 11:10 8