Doma gól nedali a prohráli

27. září 2009, 18:28

Čáslav - K utkání devátého kola II. ligy do čáslavských Vondrant v neděli odpoledne dorazil FK Baník Sokolov. S tímto soupeřem měli Čáslavští vyrovnanou bilanci, Sokolovští před týdnem poprvé prohráli až doma s Hradcem Králové a i v neděli potvrdili svou kvalitu a Čáslavští podruhé doma prohráli:

Čáslav - Sokolov 0:1 (0:0)

Hosté v prvních minutách zahrávali několik rohových kopů, které Zenit odvrátil. To v 9. min. Kotyza načechral míč za hostující obranu, Okleštěk pálil pohotově "z první", ale vedle. V 15. min. byl blízko vedoucímu gólu Haniak, který si naskočil na Brunclíkův trestný kop, ovšem ani on nemířil přesně. Hosté se osmělili v 18. min., kdy to Javorský zkoušel ze střední vzdálenosti, o poznání jedovatější ránu na Valešovu bránu vypustil ve 34. min. Podrazký, čáslavský gólman se ale překvapit nenechal a míč vyrazil na roh. Vedle čáslavské brány pálil ve 42. min. i Pilař a také proto skončil první poločas bez branek.

Sokolovu stačily necelé čtyři minuty druhého poločasu, aby rozhodl o svých bodech: Čupr poslal z trestného kopu centr do šestnáctky domácích a Nádeníček hlavou přizdvihl míč za Valešova zápas - 0:1. V 55. min. mohlo být se Zenitem ještě hůře, to když Nádeníček hledal z levé strany úplně volného Dejmka, která na balón naštěstí pořádně nedosáhl. Podobnou šanci zmařil v 60. min. i hostující osamocený Pilař, který se naštěstí pro domácí "ukopl". Na druhé straně se příležitost k vyrovnání otevírala před Markovičem, jenž se ale po vyhraném hlavičkovém souboji Fikejze dostal do úhlu a pak mířil hodně nepřesně. Vyrovnání Čáslavi nepřinesl ani trestný kop v 77. min., to daleko nebezpečněji vypadaly brejky Sokolova. V 86. min. po dalším trestném kopu hostů Nitrianský ve snaze odvrátit míč tečoval a Valeš Zenit podržel. Nitrianský se ale zranil a jelikož měli domácí už vystřídáno, dohrávali v deseti. Na výsledku se už ale nic nezměnilo.

Branka: 49. Nádeníček. Rozhodčí: K. Hrubeš - Novák, Moudrý. ŽK: Nitrianský (Č). Diváků: 875. Čáslav: Valeš - Kotrba, Haniak, J. Vít, Nitrianský - Kotyza (61. Kunáčšek), Dobal, Brunclík (54. T. Dubský), Okleštěk (72. Holub) - Markovič, Fikejz. Trenér Přemysl Bičovský. Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Knakal, Čupr - Podrazký, Javorský, Pilař (90. Studík), Vaněček (77. Habai) - Dejmek, Nádeníček (86. Duchnič). Trené Stanislav Purkart.