Domácí ztráty fotbalisté Čáslavi nenahradili, v Pardubicích prohráli 2:0

27. duben 2013, 12:21
(aktualizováno: 27. duben 2013, 12:51)

Pardubice - Po třech domácích zápasech v průběhu týdne, ze kterých fotbalisté FK Čáslav vytěžili pouze jeden bod, vyrazili do Pardubic. Tam chtěli domácí ztráty nahradit. Ve 25. kole Fotbalové národní ligy v sobotu dopoledne si ale více brankových příležitostí připravili domácí, kteří nakonec o svém vítězství rozhodli dvěma brankami ve druhé půli.

Pardubice - Čáslav 2:0 (0:0)

V prvním poločase si více příležitostí připravili domácí. Na tu první vážnější ale čekali až do 22. min.: Hodas hledal v šestnáctce Vencla, míč se k němu odrazil zpět a Hodas nakonec zakončil sám, ale těsně vedle. Vzápětí si připravil další příležitost Vencl, ale pálil také nepřesně. Ve 25. min. po trestném kopu domácích a skrumáži před Duchečkem hosty zachránila tyč. Ve 32. min. se střed obrany otevřel opět před Venclem, který obešel i Duchečka, těžkou situaci pro Čáslav ovšem v poslední chvílio zachránil P. Efthymiadis.

Po přestávce sice na hřiště hosté přišli s útočnou snahou, jenže ostrý míč Pollalise z trestného kopu po faulu Němečka na Fikejze se do sítě sám neodrazil. Pak opět přebrali iniciativu domácí. V 56. min. se za obranou hostů zjevil Hodas, naštěstí pro hosty ale přestřelil. To v 59. min. už Petrus neurovnanou obranu Čáslavi potrestal - 1:0. V 67. min. po Norkově trestném kopu hlavičkoval úplně volný Němeček, ale vedle, o tři minuty později hlavičku Hundáka vytáhl Ducheček nad břevno. V 76. min. po obléhní Duchečkovy brány pálil Hundák nad. Příležitost k vyrovnání si Čáslav připravila v 79. min.: Fikejz vysunul Diufa, který si po svém samostatném postupu neporadil s vybíhajícím brankářem Frydrychem. Bylo čím dál víc jasné, že domácí tři body nepustí, naopak v nastaveném čase Čáslav, která dohrávala v deseti bez zraněného Diufa, dorazil druhou brankou Jeřábek - 2:0.

Branky: 59. Petrus, 90.+2 Jeřábek. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Plesar. ŽK: Hodas, Norek, Němeček - Šandera, Ujec. Diváků: 742. Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Němeček, Norek - Vencl - Pospíšil, Jeřábek, Fusek (46. Hundák) - Petrus (90.+3 Janecký), Hodas (76. Rešetár). Trenér Martin Švědík. Čáslav: Ducheček - Šandera, Vasilakos, P. Efthymiadis, Achemaistos - Melissopoulos, Diuf, Pollalis (73. Hippias), Ujec (80. Stathoulopoulos), Krmenčík (72. Sklenář) - Fikejz. Trenéři Ivan Kopecký, Ivan Kolev.