Domácím ve druhé půli zkolabovala defenziva, od Tachova pětkrát inkasovala

26. březen 2016, 18:20

Čáslav - Fotballisté v sobotním utkání proti Tachovu chtěli navázat na dva body, které získali po penaltách minulý týden v Benešově. Na podzim Čáslavští v Tachově prohráli 4:2 (2:2), když alespoň o bod přišli až čtyři minuty před koncem, kdy byl stav stále vyrovnaný 2:2.

Čáslav - Tachov 0:5 (0:1)

První poločas byl dlouho opatrný, hosté to zkoušeli centry ze stran, hosté zase nedotáhli několik brejkových situací. Poprvé vážněji Tachov zahrozil v 16. min., kdy centr z pravé strany propadl až na zadní tyč k Matesovi, který ale zakončoval z těžkého úhlu a Dastych míč odrazil na roh. Ve 25. min. Váňa vysunul Mlynku, který ještě hledal Špičáka, ovšem přihrávku obrana soupeře zachytila. Ve 27. min. Hoffmann zpoza vápna ještě těsně minul čáslavskou bránu, jenže ve 28. min. se už hosté dočkali: Vaněčkův centr z pravé strany se ve vápně několikrát odrazil a Folejtar ho uklidil k tyči - 0:1. Čáslavští se nadechli až v závěru první půle: Ve 36. min. Frejlach odventroval, k hlavičce se dostal Špičák, jenže Matas míč před brankovou čárou zastavil.

Do druhé půle domácí přišli s cílem vyrovnat, ovšem šance si připravoval soupeř. V 57. min. tutovku Folejtarovi vychytal výtečně gólman Dastych, ovšem v 60. min. mu zapadla rána Hoffmanna z velké dálky pod břevno - 0:2. Zbytek zápasu patřil hlavně střídajícímu Kropáčkovi, který si připsal hattrick - nejprve skóroval po výkopu gólmana a úniku, druhou branku přidal po dvou minutách po přihrávce Hoffmanna a v poslední minutě zakončil brejk, který založil gólman Houdek výhozem na Dvořáka - 0:5. Čáslavští se k ohrožení tachovské brány příliš nedostali, v závěru snad jen Král, ovšem bez gólového zápisu.

Pětigólová prohra se trenérovi Jiřímu Antošovi nehodnotila lehce. "Po průběhu utkání je taková prohra zasloužená," konstatoval a pokračoval: "Špatně jsme vstoupili do zápasu, někteří hráči nenavázali na výkon z Benešova, od začátku jsme byli pod tlakem." Přesto se po poločase 0:1 dalo s výsledkem ještě něco udělat. "Dostali jsme hloupý druhý gól," zlobil se kouč. "Vyhráli jsme hlavičkový souboj, ale nesebrali odražený míč. Druhý gólem se zápas zlomil, přestala nám fungovat obrana. Takto se fotbal prostě nehraje," poznamenal. Čáslavští se také tentokrát museli obejít bez vlašimských posil. "Hráči, kteří k nám z Vlašimi přijdou, by měli mít vyšší kvalitu. A to zatím potvrzovali," upozornil trenér a dodal: "My jsme ale v situaci, že to musíme hrát s vlastními. Musíme se podívat pravdě do očí, někteří si už mysleli, že to můžou hrát. Můžou to hrát, ale časem. Hlavně mladší hráči musí zapracovat na tom, aby měli stabilní výkonnost. Zatím to je jak na houpačce, i na tréninku."

Branky: 28. Folejtar, 60. Hoffmann, 69., 71. 90. Kropáček. Rozhodčí: Kalenda - Trska, Hurych. ŽK: M. Frejlach - Kropáček. Diváků: 120. Čáslav: Dastych - M. Výborný (46. M. Král), Hell, Jeníček, Kunášek - M. Frejlach (84. Martínek), Váňa, Strnad (71. R. Vajgl), Bilinkiewicz (82. Lebduška) - T. Mlynka - Špičák (80. Ronovský). Trenér Jiří Antoš. Tachov: Houdek - Habart (72. Ruda), Matas, Knakal (72. Šácha), Mlynařík - Tříska, Hoffmann - Vaněček, Hradecký (62. Kropáček), Folejtar (67. Hrošovský) - Dvořák. Trenér Pavel Vaigl.

1 Chrudim 21 14 2 1 4 46:22 47
2 Jirny 22 13 2 3 4 40:30 46
3 Vltavín 21 12 2 4 3 49:25 44
4 Zápy 20 11 4 1 4 35:22 42
5 Domažlice 21 11 3 2 5 41:29 41
6 Žižkov 21 12 0 4 5 47:22 40
7 Písek 22 11 2 2 7 33:24 39
8 Králův Dvůr 21 8 5 2 6 28:24 36