Dorostenecké celky FK Čáslav vyhrály, dobře si v lize vedou i starší žáci

15. září 2011, 23:09
(aktualizováno: 15. září 2011, 23:09)

Čáslav - O další mistrovské body bojovaly družstva mládeže FK Čáslav v různých fotbalových soutěžích:

starší dorost: Brandýs-Boleslav - Čáslav 2:5 (2:3)

Začátek se jako tradičně čáslavským dorostencům vydařil. Po chybě domácího brankáře se trefil Veselý – 0:1. Domácí vyrovnali ve 12.min. – střelou z velkého vápna nedali Výbornému v bráně šanci. Ve 25. min. zaspali obránci a osamocený hráč Brandýsa otočil skóre. Hosté pak zahazovali vyložené šance – ihned po inkasované brance mohl srovnat Chleborád, ale neproměnil samostatný nájezd. Vzápětí Brunclík obešel i brankáře, centroval, ale Chleborád opět minul. Ve 33. min. Goliašovu střelu vyrazil gólman jen na břevno. Změna přišla ve 41. min. – po akci Zoufalého centroval Veselý přesně na hlavu Dospěla – 2:2. A v poločase bylo v kabině hostí ještě veseleji – odražený míč napálil nekompromisně do sítě Brunclík – 2:3.

Přes zranění dvou hráčů v úvodu druhé půle, hosté plně ovládli hřiště. V 56. min. skóroval chytrým lobem Pipek a uklidnil hosty – 2:4. Domácí z ojedinělé akce trefili břevno, ale pak již odpadli. Bohužel čáslavští neproměnili spoustu šancí – minimálně tři spálil Horyna, jasné příležitosti nedali ani Kováš a Zoufalý. Až v 85. min. se povedenou ranou prosadil Brunclík – 2:5.

Branky Čáslavi:  Brunclík 2, Pipek, Dospěl, Veselý. Čáslav: Výborný - Jurka, Goliaš J., Pipek, Dospěl (50. Balouš) - Zoufalý, Brunclík, Goliaš R., Veselý – Chleborád (53. Kováč), Horyna.

mladší dorost: Brandýs–Boleslav - Čáslav 2:0 (1:0)

Utkání začali hosté aktivně. V první minutě byl faulován Marek, trestný kop rozehrál Vaingát, ale Kratochvíl mířil hlavou vedle branky. V 18. minutě unikl po pravé straně Kořínek, nacentroval na malé vápno na volného Malinu, který však trefil jen domácího brankáře Horálka. O pět minut později se pěkně uvolnil Marek, levou nohou však mířil vedle. O dvě minuty si stejný hráč počínal po pěkném průniku Maliny obdobně. Brankou neskončil ani únik Maliny z levé strany, když domácí brankář stačil zareagovat.  A tak přišel ve 28. minutě trest, když se stoper Netáhlo u rohového praporku nechal snadno obejít a jeho absenci v pokutovém území využil domácí kapitán Nguye Hoahng Linh-Tom -  1:0.

Druhý poločas začali lépe hráči Brandýsa. Ve 43. minutě po úniku jejich útočník přehodil Kovaříka, ale z úhlu trefil jen boční síť. Za dalších pět minut skvěle zasáhl čáslavský brankář při samostatném úniku, když se špatně domluvili hostující stopeři. Po deseti minutách hry domácí kapitán po nedůrazu obrany svým druhým gólem stanovil konečný výsledek utkání na 2:0. Čáslav se snažila zápas ještě zdramatizovat, ale do větší šance se již nedostala.

"Další prohrané utkání, ale oproti dvěma předchozím jsme dnes hráli lépe. Doplatili jsme však na neproměnění dobrých příležitostí v prvním poločasu," shrnul utkání trenér Jiří Parachin.

Čáslav: Kovařík - Macháček (41. Balouš, 54. Havránek), Netáhlo, Kareš, Veselý - Malina, Vaingát, Marek, Kořínek - Kováč, Kratochvíl.

U15: Čáslav -  Svitavy 3:2 (1:1)

V dalším domácím utkání jsme přivítali neporažený celek Svitav. Chtěli jsme navázat na výhry v minulých utkáních a prodloužit vítěznou sérii. Zápas se hrál na umělé trávě z důvodů obsazení našich travnatých ploch.

Duel začal ve vysokém tempu, nechyběly tvrdé osobní souboje. Úvodní branku utkání vstřelil Marek Lebduška, který si pěkně naběhl na nahrávku Ronovského a z „voleje“  zakončil pod břevno. Před koncem poločasu udeřili hosté, kteří potrestali chybu domácí obrany.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Svitavy stále hrály dlouhé nakopávané balóny na útočníky. Svitavy se dostali do vedení po centru a přesné hlavičce hostujícího útočníka. Naštěstí domácí zabrali a záhy vyrovnal po dobře zahraném trestném kopu kanonýr Pipek. Otřesené Svitavy dorazil 65. min. opět Štěpán Pipek, který dotlačil míč za brankovou čáru.

Hodnocení trenérů Dobrého a Tomana: "Dnešní utkání bylo velmi bojovné. Myslíme si, že vyhrálo mužstvo, které lépe kombinovalo a bylo „lepší na balónu“. Svitavy hrály docela od podlahy a to nám moc nesvědčilo. Této výhry si ceníme a musíme kluky pochválit za otočení nepříznivého stavu. Škoda jen zbytečných branek."

Branky Čáslavi: Pipek 2, Lebduška. Čáslav: Terč – Masopust, Basl, Richar, Toman – Ronovský, Jelínek, Procházka, Lebduška – Kokeš, Pipek
Střídali:  Šmidrkal, Rolenec J., Mikula.

U14: FK Čáslav -  Svitavy 2:2 (2:2)

Hodnocení trenéra M. Miklušičáka: "Zápas i přes remízu hodnotím kladně. Bohužel jsme museli zápas odehrát na umělé trávě, což nám moc nevyhovovalo. Musím pochválit i soupeře, který byl kvalitní a vyrovnal se nám jak po fyzické tak technické stránce. Škoda, že když jsme dvakrát vedli,  ale výsledek jsme nedotáhli do vítězného konce. Hlavně mě mrzí gól v poslední minutě prvního poločasu na 2 : 2. V druhé půlce se mi utkání moc líbilo, protože se hrálo nahoru a dolu. Vytvořili jsme si i tři velké šance. Bohužel jsme neměli štěstí na vstřelení vítězného gólu. Na druhou stranu musíme být rádi za remízu, protože i soupeř měl na konci zápasu příležitosti. Čeká nás těžké utkání v Liberci, na které se musíme zodpovědně připravit, abychom si udrželi neporazitelnost."

Branky Čáslavi: Koubský (penalta), Semrád. Čáslav: Žilka – J. Petržilka, Šimůnek, Semrád, Danyi – Hurda, Fuxa, Koubský, Šlejmar – Machů,  Vidlák. Střídali:  Plíhal, Sobek, O. Petržilka. ŽK: Vidlák, Machů, Koubský.