Finále rozhodly první minuty druhé půle

21. červen 2009, 13:58

Uhlířské Janovice - V prvním zápase finále dorosteneckého okresního přeboru fotbalisté FK Uhlířské Janovice v sobotu remizovali na hřišti Sokola Záboří nad Labem 1:1 a vzhledem k tomu, že se finále hrálo podle pohárové matematiky, přivezli si do nedělní odvety drobnou výhodu v podobě vstřelené branky na hřišti soupeře. Hráči Záboří jim cestu za titulem ale usnadili svou nedisciplinovaností.

U. Janovice - Záboří n. L. 8:2 (1:1)

Už v 10. min. gólman Rohlíček vytlačil Hurtovu střelu na roh, po kterém ovšem otevřel skóre Marek - 1:0. Po úvodním tlaku domácích se Zábořští dostali prakticky poprvé do pořádné šance v 16. min., ovšem Cimr se ukopl. Zatímco hosté včetně lavičky komentovali každý výrok sudího, uhlíři se věnovali především fotbalu. Přesto okénko v jejich obraně potrestal v 19. min. Vorlíček, který se po pasu Křeliny uvolnil a zamířil k tyči - 1:1. Jenže hned po brance Netolička strčil do brankáře Kubišty, který lovil míč ze své sítě, a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Tím svůj tým v rozhodujících chvílích zbytečně oslabil. Navíc ve 28. min. špatně postavený gólman Rohlíček jen přihlížel, jak mu ne příliš prudká rána Kopeckého zapadla pod břevno - 2:1.

Hostující dorostenci se asi zapomněli v kabinách, neboť uhlířům stačily necelé dvě minuty, aby si vypracovali rozhodující náskok: Hned z rozehrávky obrana Záboří n. L. nezachytila soupeřův útok, na jehož konci byl před prázdnou bránou sám Dudek - 3:1. Za pár vteřin Hurt zvýšil na 4:1 a i když se hosté ještě pokusili s výsledkem něco udělat, bylo prakticky rozhodnuto. V 52. min. po Oplově přihrávce Dudek téměř z malého vápna minul bránu, o dvě minuty později na druhé straně důrazný Cimr korigoval na 4:2. V 59. min. ještě Havrilko mohl kontaktním gólem dostat Záboří zpět do zápasu, ale domácí obrana včetně brankáře Kubišty obstáli. Zbytek zápasu už patřil výhradně domácím. Gól M. Jelínka po nastřelené přihrávce Marka kvůli ofsajdu platit nemohl, v 70. min. ale Kopecký poslal trestný kop od tyče do sítě - 5:2. V 73. min. Cimr jen napálil míč do břevna branky uhlířů po centru Vorlíčka, dvěmi brankami pak M. Jelínek ml. upravil na 7:2. Mezi tím ještě Pelikán po úniku trefil jen tyč, přesto se Pelikán dočkal v poslední minutě po úspěšné dorážce - 8:2.

"Hráli jsme perfektně," chválil svůj tým jeden z dvojice domácích trenérů Oldřich Marek a pokračoval: "Byli jsme aktivní, už v prvním poločase jsme měli výraznou převahu. Jsem moc spokojený, ve druhé půli se projevila naše větší fotbalovost, což v sobotním zápase na menším hřišti v Záboří n. L. vidět nebylo." Za stavu 4:2 ale hosté mohli korigovat na 4:3 a zápas zdramatizovat, k vítězství v sérii by jim totiž stačila remíza 4:4. "Věřili jsme, že to kluci zvládnou," zdůraznil Oldřich Marek.

Zábořský trenér Jiří Král porážku neunesl a zápas svých dorostenců hodnotit odmítl. "Rozhodčí jsou dobrý tah nového výboru," utrousil jen a spěchal do kabiny. Se soupeřem si nepodal ruku a ani nebyl u toho, když kapitán Havrilko přebíral pohár za druhé místo. "Jedeme domů," mávl rukou.

Branky: 11. Marek, 28., 70. Kopecký, 46. Dudek, 47. Hurt, 74., 86. M. Jelínek ml., 90. Pelikán - 19. Vorlíček, 54. Cimr. Rozhodčí: Michal - M. Šanda, Kratochvíl. ŽK: Opl, Srba - Netolička, Křelina, Ježek, Málek. ČK: 19. Netolička (Z). Diváků: 50. Uhlířské Janovice: Kubišta - M. Jelínek st., Kopecký, Dotlačil, Cypra - Marek (77. Randlíszek), Hurt, Opl, Srba (75. Kořínek) - Forman (58. M. Jelínek ml.), Dudek (58. Pelikán). Trenéři Jiří Uher a Libor Jelínek. Záboří n. L.: Rohlíček - Ježek (66. Kofroň), Patočka, Klatka, Málek - Vorlíček, Křelina (47. Kumštár), Havrilko, Cimr - Netolička, Tvrdík (32. Kašík, 86. Vyhlídal). Trenér Jiří Král.