Fotbalisté Čáslavi se s tuzemským pohárem rozloučili už v prvním kole

29. červenec 2014, 20:35
(aktualizováno: 29. červenec 2014, 20:35)

Nový Bydžov - Po odloženém utkání v neděli fotbalisté FK Čáslav cestovali k prvnímu pohárovému kolu opět v úterý. Na hřišti v Novém Bydžově na ně čekal nováček ČFL - SK Union 2013. Hosté představili čtveřici hráčů z pardubické farmy - Kotěru, Klátila, Fouska a Prokopce s tím, že by se brankář Jakub Kotěra na podzim mohl ujmout role jedničky:

Union 2013 - Čáslav 2:1 (0:1)

Po seznamovací desetiminutovce postupně přebírali otěže zápasu hosté. Ve dvou dobrých pozicích se ocitl čáslavský Klátil, ale zatímco v prvním případě mu míč stihli vypíchnout obránci, ve 23. min. ho za obranu vysunul O. Ujec, ovšem vyloženou šanci zlikvidoval brankář Nguyen. Ve 31. min. zahrozili i hosté, když se do pokutového území zleva dostal Janda, jenže brankář Kotěra mu skórování znemožnil. Ve 36. min. na sebe opět upozornil Klátil, když po pravé straně vysunul Prokopec, obešel i Faitla, ovšem pak se dostal do těžkého úhlu a zakončit už nedokázal. Hosté se vedoucí branky ještě v prvním poločase přece jen dočkali, když ve 42. min. odražený roh uklidil k tyči Klátil - 0:1.

Domácí začali druhou půli náporem, kterých vlastně rozhodli o svém postupu: V 50. min. ještě Kotěra zlikvidoval rány Bastina i Jandy z pokutového území po závaru, v 55. min. ale propadl míč z autového vhazování do šestnáctky a Veselka srovnal na 1:1. O tři minuty později bylo hostům ještě hůře, když po dlouhém odkopu Bastin vyhrál souboj s Tischlerem - 2:1. Postupně se Čáslav dostala opět do hry a asi největší šanci na vyrovnání měl v 73. min. Klátil, jenže po Kunáškově centru téměř z malého vápna přestřelil. Pět minut před koncem se ještě blýskl čáslavský gólman Kotěra, když po Fejkově trestném kopu zlikvidoval hlavičku Macháčka, to už se ale na stavu nic nezměnilo a domácí se ve druhém kole poháru střetnou 13. srpna s MFK Ústí nad Labem.

"Až na prvních deset minut druhé půle, kdy jsme úplně vypadli z role, jsme odehráli velmi kvalitní utkání," shrnul zápas čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "Prohru jsme si nezasloužili, je naprosto nezasloužená," upozornil a pokračoval: "V prvním poločase jsme byli dominantnějším týmem, hráli jsmevelmi dobře a dali branku. Bohužel jsme měli další příležitosti - Klátil šel sám na branku, to byla čistá gólová šance, pak jsme dobře nevyřešili útok z křídelního prostoru, kde stačilo dát dobře jen finální přihrávku. Po první půli jsme mohli klidně 3:0 vést. Bohužel se tak nestalo, promarnili jsme prvních deset minut druhé půle, kdy na nás domácí vlétli, přitlačili nás a my jsme v tu chvíli hráli moc pasivně. Pak jsme se od 70. minuty vzpamatovali, byli více na míči. Celkově mám z utkání velmi dobrý pocit, jak z mužstva, tak z výkonu."

Poprvé se v čáslavském týmu představila čtveřice hráčů z Pardubic. "Klátil dal branku, byl nebezpečný. Že je gólový hráč, jsme věděli, už vloni dal spoustu branek," řekl kouč a navázal: "Fousek je dobrý hráč, mohl by zlepšit přístup. Fotbalista je od přírody, je ale trochu ´lenivější´. Prokopec odehrál zápas na hraně svýcch možností, rozhodně ho nelze hanět."

Branky: 55. Veselka, 58. Bastin - 42. Klátil. Rozhodčí: Hanousek - Martínek, Šťastný. ŽK: Fejk. Diváků: 310. Union 2013: Nguyen - Mokošín, Veselka, Faitl, Motyčka - Fejk, Věchet, Rozsévač (46. Živnůstka), Janda (72. Žalman) - Janouch (20. Bastin), Macháček. Trenér Viktor Pařízek. Čáslav: Kotěra - Váňa, Karal, Tischler, Kunášek - Prokopec (65. Mlynka), O. Ujec, M. Ujec, Fousek, Maxa - Klátil. Trenér Oldřich Abrhám.