Fotbalisté Čáslavi sice získali tři body, na udržení ve druhé nejvyšší soutěži to nestačí!

1. červen 2013, 19:34
(aktualizováno: 1. červen 2013, 19:59)

Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav bojovali v předposledním kole Fotbalové národní ligy o naději na udržení v soutěži. K tomu potřebovali nutně porazit FC MAS Táborsko a ještě doufat v prohru Mostu s Opavou. Čáslavští sice dokázali získat tři body, nicméně to se rovněž povedlo fotbalistům Mostu a Čáslav se tak po sedmi letech loučí se druhou nejvyšší soutěží.

Čáslav – Táborsko 2:1 (1:0)

Značně podmáčené hřiště nedovolilo oběma celkům držet míč na zemi, a tak byli diváci svědky především dlouhých nákopů a urputných soubojů o balón v kalužích vody. Táborsko ohrozilo branku domácích v prvních pětačtyřiceti minutách pouze jedinkrát. Již v šesté minutě se do míče ze dvaceti metrů opřel z první Strnad, jeho pohotý projektil skončil bezpečně v náručí brankáře Duchečka.

První půle pak nabídla ještě jeden zajímavý moment, když čáslavští hráči z první vážnější příležitosti rozradostnili hrstku přítomných diváků. Běžela 24. minuta a Sklenář v osobním souboji na hranici vápna přetlačil Kotrbu, následně nezištně předložil balón zcela osamocenému Efthymiadisovi, jenž prostřelil gólmana Fišana – 1:0.

Ačkoliv vydatný déšť ve druhém poločase změnil hrací plochu na vodní lázně, nebyla o zajímavé momenty nouze. Hned ve 47. minutě se opět měnilo skóre, když Melissopoulos umístěnou ranou z přímého kopu z pětadvaceti metrů překvapil hostujícího gólmana - 2:0. O deset minut později se mohli Čáslavští opět radovat. Vasilakos však svoji ranou z blízka poslal míč do tyče. Hosté se ovšem deset minut před koncem dočkali snížení, když se hlavou trefil do černého stoper Mráz. Následně pak Táborsko sahalo dokonce po vyrovnání, ovšem Šimák ve své vyložené šanci poslal balón vysoko nad.

Čáslavští tak sice na vodou nasáklém hřišti vydřeli tři body, nicméně při domácí výhře Mostu s Opavou 5:1, se po sedmi letech loučí s druholigovou soutěží.

Branky: 24. Efthymiadis, 47. Melissopoulos – 80. Mráz. Žluté karty: Pollalis, Melissopoulos. Rozhodčí: Mikel – Peřina, Pochylý. Diváků: 110.

FK Čáslav: Ducheček – Kučera, Karal, Charuza, Achemaistos – Sklenář, Pollalis (78. Stathouulopoulos), Vasilakos, Melissopoulos – Mylonas (71. Váňa), Efthymiadis (83. Chalkias). Treněři Kolev, Kopecký.

Táborsko: Fišan – Sladký, Hric, Mráz, Kotrba – Džafič (69. Rabiňák, 90. Sazma) , Ciferský, Šimák, Vukadinovič – Strnad (57. Mach), Kočí. Trenér Nádvorník.