Fotbalisté Čáslavi v sobotním přípravném utkání porazili Suchdol 2:1

30. leden 2016, 13:21

Čáslav - V sobotním přípravném utkání fotbalisté FK Čáslav (ČFL) přivítali soupeře ze Suchdola (divize). Pro oba celky šlo o druhý zápas v přípravě - Čáslavští před čtrnácti dny v Mladé Boleslavi podlehli tamní juniorce 1:0, Suchdol před týdnem v Červených Pečkách porazil Nymburk 3:1.

Čáslav - Suchdol 2:1 (1:1)

Začátek vyšel lépe domácím: Ve 3. min. Jeníček zkušeně podržel míč ve středu hřiště, dlouhým pasem oslovil Mlynku, po jehož centru otevřel skóre Špičák hlavou - 1:0. Další výbornou šanci Mlynkovi zmařil brankář Karban včasným vyběhnutím, gólovky si ale připravil i Suchdol: Ve 13. min. po domácí ztrátě ve středu hřiště Vančuru vychytal Kovařík, který následně zlikvidoval i dorážku Hannicha a ve druhém případě mu pomohl Jeníček. V 17. min. se po autovém vhazování zjevil na malém vápně Čáslavi Hannich, ale neuspěl, stejně jako o chvíli později Michálek, který po Vančurově dlouhém trestném kopu odevzdal hlavou míč do rukou Kovaříka. Ten ve 37. min. vyrazil nepříjemnou ránu Kubíka, přesto se Suchdolští dočkali vyrovnání: Vančurův centr z trestného kopu Kovařík vyrazil je slabě a Michálek míč vrátil do sítě - 1:1. V samotném závěru první půle Vančura z dalšího trestného kopu trefil jen tyč čáslavské brány.

Na začátku druhé půle se Suchdolští snažili o zakončení, jenže Bodlák pálil z otočky nepřesně, zato Špičák po rohovém kopu druhou gólovou hlavičkou stanovil stav na 2:1. Čáslavský útočník mohl přidat i třetí zásah, ovšem v 66. min. mu šanci po brejku v šestnáctce zneškodnil gólman Karban. Po četném střídání na obou stranách úroveň hry přece jen klesla, domácí už změnu skóre nepřipustili a dovedli zápas do vítězného konce.

"Šlo o dobrý zápas,  prověřil nás. Ukázal nám, na co máme," konstatoval trenér FK Čáslav Jiří Antoš. "Utkání mělo náboj a atmosféru," doplnil a navázal: "Na malé umělé trávě tam bylo hodně chyb a nepřesností. Takovou bojovnost bych si ale představoval, to je náš základ. Kvalita bude narůstat objemem tréninku." Za výhru byl Jiří Antoš rád: "Byl to remízový zápas, dokázali jsme zápas dovést do vítězného konce i po prostřídání ve druhém poločase a toho si cením."

Trenér Suchdola Radim Truksa spokojený jako před týdnem nebyl. "Herně jsme obstáli, hlavně v prvním poločase, kdy jsme zápas měli naklonit na svou stranu," upozornil a doplnil: "Byli jsme lepší a nebezpečnější. Měli jsme tam spoustu pološancí i šancí, kdy jsme šli sami na bránu a gólmana domácích jsme nedokázali nadvakrát nebo i natřikrát prostřelit. První poločas jsme měli určitě vyhrát."

Ve druhé půli šla úroveň hry dolů. "Už nám to tak nešlo, ani šance už jsme neměli jako v prvním poločase," přiznal Radim Truksa, který se svým týmem v příštím týdnu absolvuje soustředění na horách. "Od středy do neděle na soustředění ještě zapracujeme na kondici, pak už se budeme více věnovat míči," naznačil a dodal: "Dnes bylo vidět, že některým zimní příprava tak úplně nevoní, měli těžké nohy a nefungovalo jim to."

Branky: 3., 55. Špičák - 39. Michálek. Rozhodčí: Pudil - Herda, Havránek. ŽK: Martínek, M. Frejlach, R. Vajgl, Mlynka - Bora, Kubík, Nosek, Dastych, Bodlák. Čáslav: Kovařík (46. Dastych) - M. Frejlach (46. M. Výborný), Martínek (56. Richard), Jeníček, Kunášek (56. M. Frejlach) - Váňa (67. R. Zoufalý) - Mlyka, Strnad (46. Vajgl), Bilinkiewicz (46. M. Král), Lebduška (46. Havránek) - Špičák (67. Ronovský). Trenér Jiří Antoš. Suchdol: Karban - Růžička (46. Dastych), Biško (46. Svoboda), Hendrych, Nosek - Bodlák, Vančura, Bora, Michálek (67. Bora) - Hannich (73. Kubík), Kubík (54. Biško). Trenér Radim Truksa.