Fotbalisté čáslavské rezervy nepokryli standardní situace a soupeř je sestřelil ze vzduchu

15. leden 2011, 15:37
(aktualizováno: 15. leden 2011, 15:44)

Kolín – Druhé utkání v rámci kolínského zimního turnaje absolvovala čáslavská juniorka v sobotu 15. ledna krátce po poledni. Soupeřem rezervy Zenitu bylo mužstvo Velimi, které do Kolína přijelo tentokrát v nejsilnějším možném složení.

Čáslav B – Velim 1:6 (0:2)

Utkání se pro hráče Zenitu nevyvíjelo dobře již od úvodních minut, kdy se v šesté minutě po rohovém kop prosadil střelou z bezprostřední blízkosti zcela osamocený Vítek – 0:1. Čáslavským dělaly v průběhu prvního dějství problém především standardní situace soupeře, které nedokázali svěřenci trenéra Antoše důsledně odbránit. Ukázkovým příkladem nezodpovědného bránění byla 25. minuta, ve které dlouhý nákop z poloviny hřiště přetavil ve druhý gól nepokrytý Vítek – 0:2.

Po hodině hry to už bylo o tři branky. Melechovský si ve vápně pohrál s clonícím protihráčem a za pomoci mírné teče uklidil míč k zadní tyči Radilovy brány – 0:3. O deset minut později byli čáslavští fotbalisté zralí na ručník, když kolmici M. Vajgla za zkoprnělé obránce propasíroval do sítě střídající Kubík – 0:4.

Prvního výraznějšího ohrožení brány soupeře se mladíci Zenitu dočkali až v 75. minutě a hned gólově udeřilo! Prosadil se Růžička, jenž do odkryté svatyně doklep odraženou střelu Váni – 1:4. Vzápětí mohl Růžička slavit podruhé, ale samostatný únik po krásné kolmici R. Vajgla zakončil střelou těsně mimo tři tyče.

Skóre se tak měnilo na druhé straně, kdy čáslavská obrana trestuhodně neuhlídala dva rohové kopy M. Vajgla, jehož pobídku k navýšení brankového rozdílu využili přesně hlavičkující Wolf a Psohlavec – 1:6.

„Bylo to dnes z naší strany strašně nezodpovědné, mohli jsme dostat pět, šest branek ze standardních situací,“ zlobil se trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš na své svěřence a pokračoval: „Jinak je vidět, že je soupeř někde jinde. My jsme dnes hráli ustrašeně a hlavně u některých hráčů to bylo bez zájmu. Takto určitě nemůžeme hrát,“ zdůraznil Antoš a navázal: „Když nebudeme zodpovědní, tak nemůžeme dělat žádné výsledky.“

Trenér Velimi Jakub Stach byl s výsledkem zápasu spokojený: „Od začátku jsme měli převahu a jsem rád, že jsme se dnes po dlouhé době prosadili ze standardních situací, což je u nás neobvyklé. My jsme snad za rok a půl nedali ze standardní situace gól,“ vzpomínal s úsměvem a na závěr dodal: „Jsme spokojeni, nikdo se nezranil.“

Branky: 6. a 25. Vítek, 65. Melechovský, 73. Kubík, 80. Wolf, 85. Psohlavec - 75. Růžička

Bez karet

Čáslav B (I. poločas): Potměšil – Matoušek, Váňa, Brudný, M. Král – Veselý, Zikmunda, R. Vajgl, Parachin, Žiak – Maxa.

Čáslav B (II. poločas): Radil (75. Potměšil) – Výborný, Pipek, Váňa, Ditrich – Veselý (60. Horyna), Parachin (70. R. Vajgl), Zikmunda, M. Král (60. Růžička) – Maxa (70. Matoušek), Žiak (66. Brudný). Trenér Jiří Antoš

Velim (I. poločas): Svoboda – Škarecký, Antoš, Vítek, Marek – Vácha, Snop, Wolf, Hruška – Melechovský, Kacafírek.

Velim (II. poločas): Václavík – Škarecký, Antoš, Marek, Vítek – Wolf (65. Kozel), Snop (65. Dostál), M. Vajgl, Urban – Kubík, Melechovský (65. Psohlavec). Trenér Jakub Stach.