Fotbalisté Malína otočili výsledek a vybojovali premiérové tři jarní body

19. březen 2016, 17:37

Malín - Jarní část okresního přeboru o víkendu začala předehrávkou 26. kola, která na hřiště Sokola Malín zavedla fotbalisty Sokola Zbraslavice. Hosté se museli obejít bez Čálka a Šindeláře, který pykají za vyloučení právě v podzimním utkání s Malínem.

Malín - Zbraslavice 3:2 (0:1)

Domácí začali ve velkém stylu a brzy měli tři tutovky, ovšem co naplat, když je využili: Tu první nezakončili, ve druhém případě T. Vojtíšek napálil balón z úrovně vápna přímo do gólmana a v 7. min. centr J. Krause prošel až na zadní tyč, ovšem Janoušek přestřelili. A jak to bývá, přišel trest, když se v 11. min. pokutovém území domácích prosadil Winkler - 0:1. Od té chvíle hosté vyrovnali hru v poli a soupeře už do ničeho vážnějšího nepustili.

Druhou půli zahájili domácí aktivněji, hlavička Kročáka skončila ještě rohem, branka nepadla ani z následného závaru, ale až v 53. min.: Při pěkné kombinační akci L. Kraus vysunul J. Krause, toho sice nejprve vychytal gólman Březina, ovšem na jeho dorážku už nestačil - 1:1. O pět minut později už vedl Malín, když se pěkně uvolnil M. Kročák a T. Vojtíšek balón uklidil přesně k tyči - 2:1. Tomáš Vojtíšek se do střelecké listiny zapsal ještě v 75. min., když uplatnil svůj důraz v pokutovém území po dobré kombinační akci. V závěru se Zbraslavičtí nadechli, ovšem jejich kontaktní gól přišel až v nastaveném čase: Po rozehraném rohovém kopu Radil prokličkoval do šestnáctky a korigoval na konečných 3:2.

"V přípravě jsme sehráli čtyři zápasy a všechny za nic nestály, povedl se nám trochu až ten poslední," uvedl trenér Malína Tomáš Vojtíšek. "Měli jsme mnoho šancí, v prvním poločase mohl být zápas rozhodnutý," řekl k sobotní jarní premiéře a dodal: "Zbytečně si komplikujeme život, to samé v závěru. To jsme se normálně zalekli."

"Nic vám říkat nebudu," spěchal do kabiny zbraslavický kouč Jan Jursík.

Branky: 53. J. Kraus, 58., 75. T. Vojtíšek - 11. Winkler, 90.+2 Radil. Rozhodčí: Ledvina - V. Müller, Procházka. ŽK: L. Kraus - V. Hlava, Herčík, M. Veselý, J. Veselý. Diváků: 45. Malín: J. Pospíšil - Handa (65. Rezler), M. Novotný, P. Štoček, Husa -J. Kraus, Rathauz, L. Kraus, Janoušek - M. Kročák (86. Řípa st.), T. Vojtíšek. Trenér Tomáš Vojtíšek. Zbraslavice: Březina - V. Hlava, Semerád, M. Veselý, J. Veselý - Dubják (88. Jandus), B. Pospíšil, Herčík, O. Radil - Mičke (83. Lanc), Winkler (65. Winkler).

1 Tupadly 13 11 0 0 2 34:9 33
2 U. Janovice B 13 8 2 0 3 32:18 28
3 K. Hora B 14 7 2 2 3 34:21 27
4 Malín 14 6 3 2 3 32:23 26
5 Hlízov 13 6 1 2 4 27:21 22
6 Sázava B 13 5 3 1 4 30:29 22
7 Vrdy 13 6 0 2 5 29:26 20
8 Zbraslavice 14 5 2 0 7 40:34 19