Fotbalisté sázavského béčka si do Paběnic dojeli pro dva body z dohrávky

8. říjen 2014, 20:47
(aktualizováno: 8. říjen 2014, 21:06)

Paběnice - Fotbalisté Sokola Paběnice ve středu dohrávali odložený zápas 5. kola okresního přeboru. Na svém hřišti přivítali rezervu Kavalieru Sázava:

Paběnice - Sázava B 1:1 (1:1)

Domácí rozehráli utkání výborně: Už ve 4. min. L. Votava od brankové čáry poslal míč do malého vápna, kde osamocený Kunášek neměl problém otevřít skóre - 1:0. Další minuty prvního poločasu ale patřily hostům, kteří lépe kombinovali, ovšem kromě několika střel těsně vedle Černovského v bráně prakticky neohrozili. Ve 30. min. se Sázavští dočkali vyrovnaní, když domácí obrana nezastavila jejich útok po pravé straně, Fantys se uvolnil a ranou k tyči srovnal na 1:1. Černovský se pak ještě zapotil při malé domů P. Dvořáka, který hlavou trefil břevno vlastní brány, do přestávky se ale na stavu už nic nezměnilo.

Ve druhém poločase domácí získali půdu pod nohama, měli opticky více ze hry, ovšem kromě několika centrů do pokutových území na obou stranách se šance neurodily. Oba soupeři si tak připsali po jednom bodu, o tom bonusovém rozhodl penaltový rozstřel. První série pěti pokutových kopů skončila 2:2, o bodu pro Sázavu B rozhodl hned v té šesté parádní ranou do šibenice František Skála.

"Měli jsme málo hráčů, sháněli jsme je na poslední chvíli," přiznal hrající trenér Paběnic Michal Blažek. "V prvním poločase byli hosté asi herně lepší, ve druhém jsme to převzali my," hodnotil zápas a pokračoval: "Rozhodčí to řídil na čtyřku, pětku. Nechápu, proč nám posílají nymburské rozhodčí, když to neumí pískat." Paběnice v penaltovém rozstřelu neuspěly. "Neumíme kopat k tyči," naznačil nakonec Michal Blažek.

"Utkání bylo celkem vyrovnané, bez větších šancí na obou stranách," ohlédl se za devadesáti minutami trenér sázavského béčka Jiří Kratochvíl. "Až na začátek jsme v prvním poločase byli trochu lepší, ve druhé půli převzali iniciativu domácí, mohli rozhodnout. Remíza byla asi nakonec spravedlivá, penalty jsou už loterie," dodal.

Pokutové kopy 2:3. Branky: 4. Kunášek - 30. Fantys. Rozhodčí: František Křivka. ŽK: Kunášek, T. Lupínek, Sochr - Srba. Paběnice: Černovský - P. Dvořák, Lebruška, Blažek, Sochr - Dobrý (46. O. Votava), Tichý, P. Růžička, T. Lupínek - L. Votava (62. Petrásek), Kunášek. Trenér Michal Blažek. Sázava B: Štěpánek - Štěch, Skála, Schneider, Sedláček - Srba, Švehla, Nepraš (62. P. Hrbek), Dušek (78. Rezek) - Svoboda (62. Novák), Fantys (80. Haláček). Trenér Jiří Kratochvíl.