Fotbalistky Čáslavi na Slovácko nestačily, jejich pouť pohárem skončila v sobotu

17. listopad 2013, 17:56
(aktualizováno: 17. listopad 2013, 17:58)

Čáslav - Ve třetím kole Poháru KFŽ hostily čáslavské fotbalistky jeden z nejlepších týmů ženské kopané, celek Slovácka, který má navíc ve svém kádru řadu reprezentantek:

Čáslav - 1. FC Slovácko 0:5 (0:1)

Čáslavandy se na utkání s takovýmto soupeřem těšily, bohužel nemohly nastoupit kompletní, neboť Karafiátová s Vinickou onemocněly. Hostující celek Slovácka potvrdil roli favorita a po celé utkání si udržoval převahu, ale čáslavská defenzíva plnila své úkoly bezchybně a tak se hráčky Slovácka dostávaly na dostřel čáslavské branky jen ze střední vzdálenosti a s jejich střelami neměla Jelínková problémy. Naopak to byly domácí hráčky, které zahodily ve 38 minutě Anetou Prchalovou největší šanci první půle, a to poté, co se ocitla tváří v tvář Bednaříkové v brance hostí, ale jen těsně minula.  Skóre utkání tak otevřela v nastaveném čase první půle Skupinová 0:1.

Ani ve druhém poločase  se obraz hry nezměnil. Postupem času se Slovácko začalo prosazovat i gólově. Stínem utkání bylo míčem nezaviněné zranění oka Kovaříkové, která musela vyhledat nemocniční ošetření. V 64. se po standardní situaci prosadila Daňková 0:2. O deset minut později se po rohovém kopu trefila z voleje Cvernová a nedala Jelínkové šanci 0:3. Slovácko i nadále produkovalo dobrou kombinační hru, střelecké šance však stačila domácí obrana  odvracet až do 89 minuty, kdy smolně Kunášková usměrnila míč před dotírající Daňkovou do vlastní branky 0:4. Tečku za utkáním udělala Skupinová v nastaveném čase, která z voleje trefila přesný pas Sedláčkové 0:5.

"Věděli jsme o síle celku Slovácka, které je momentálně na třetí příčce prvoligové tabulky a svou kvalitu dnes ukázal. Proto jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na rychlé brejky. Dařilo se nám to bohužel v prvním poločase, pak nás Slovácko rozebralo. Ceníme si však přístupu našich děvčat, že i přes nepříznivý vývoj to nezabalila a bojovala do poslední minuty. Mrzí nás zranění Elišky, která dostala z bezprostřední blízkosti míčem přímo do oka. Věříme, že se zranění neukáže vážným a všichni ji přejeme brzké uzdravení. Soupeřkám gratulujeme k postupu," řekl k utkání jeden z trenérů domácích Ivo Ducheček.

Branky: 44., 90. Skupinová, 64. Daňková, 75. Cvernová, 89. vlastní (Kunášková). Rozhodčí: Kánská - Herda, Linhart. Diváků: 50. ŽK: Janků (S). Čáslav: Jelínková - Buřvalová, Hromádková, Veselá, Culková A. Prchalová, Bělinová (73. T. Prchalová), Kunášková, Truhlářová, Kovaříková (50. Miláčková) - Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček. Slovácko: Bednaříková - Braunerová (70. Dobroslávková), Sedláčková, Polášková, Janků - Cvernová, Strožová, Skupinová - Březinová, Daňková, Horáčková. Trenér Svatopluk Macek, asistent: Miloš Hlaváček.

příští utkání: Čáslav - Krupka (sobota 23. listopadu od 10.15 hodin na umělé trávě v Čáslavi - odložené utkání ČFLŽ)