Fotbalistky Čáslavi rozstřílely v derby Kutnou Horu, střelecky zářila Aneta Prchalová

27. duben 2013, 19:37
(aktualizováno: 28. duben 2013, 10:04)

Čáslav – Fotbalistky FK Čáslav potvrdily v rámci třetiligového zápasu roli favorita. Na domácím hřišti si bez problémů poradily s rivalkami z Kutné Hory.

Čáslav – Kutná Hora 9:0 (5:0)

Čáslavandy se do soupeřek pustily s vervou a již v osmé minutě se měnilo skóre zápasu. Závar před brankou po centru Miláčkové zužitkovala Buchtová, která dorazila míč do sítě – 1:0. O chvíli později se domácí hráčky radovaly znovu, když si Aneta Prchalová počínala důrazně v souboji s brankářkou Růžičkovou – 2:0. V 15. minutě si na přímý kop Veselé počíhala na zadní tyči osamocená Tereza Prchalová – 3:0. Za dvě minuty se ukazatel skóre opět měnil. Další závar před brankou ukončila rázně znovu Aneta Prchalová – 4:0. Ve 24. minutě si pak agilní Aneta Prchalová pohrála s hostující obranou, míč předložila Buchtové, která umístěnou střelou uzavřela účet prvního poločasu – 5:0.

V 53. minutě se po rohu prosadila hlavou domácí Jelínková – 6:0. Chvíli poté se prosadila Karafiátová – 7:0. V 66. minutě pak znovu pohotově dorážela míč do brány hostujících hráček Aneta Prchalová – 8:0. Konečnou podobu výsledku pak dala tři minuty před koncem po pěkném sólu Karafiátová – 9:0.

„Jeli jsme do Čáslavi v kombinované sestavě. Chyběly nám některé stabilní hráčky, ale to je náš problém,“ uvedl trenér hostujících hráček Alexandr Nagy a pokračoval: „Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého, protože úroveň domácích je jinde než naše. Bohužel některé góly během desátou a dvacátou minutou byly laciné, když nejsme schopni pořádně odkopnout míč od brány. Byly to takové haluze,“ konstatoval.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme hlavně to, aby to nebyla desítka. Nějak jsme jej pak se ctí odehráli,“ uzavřel Alexandr Nagy, kterého doplnil vedoucí kutnohorského týmu Martin Šanda: „Chtěl bych čáslavským funkcionářům poděkovat za ochotu při dojednávání termínu utkání,“ řekl bez dalšího komentáře.

Trenér domácích hráček Jindřich Vaněček byl s výhrou samozřejmě spokojen: „Podle postavení v tabulce bylo jasné, že budeme hrát na vítězství. Chtěli jsme, aby si holky hlavně zahrály. Se slabším soupeřem se vždy hraje trošku hůře,“ nastínil Vaněček a navázal: „Když jsme hráli s míčem na zemi a dávali si báčko, tak to fungovalo a byl to pohledný fotbal. Pokud jsme ale míče nakopávali, tak to pěkné není,“ řekl.

Branky: 9., 15., a 66. A. Prchalová, 8. a 24. Buchtová, 56. a 87. Karafiátová, 17. T. Prchalová, 53. Jelínková. Rozhodčí: Herda. ŽK: Strnadová (KH). Diváků: 35.

Čáslav: Kutílková – Jelínková (73. Červinková), Veselá, Buřvalová, Kunášková – T. Prchalová, A. Prchalová, Karafiátová, Truhlářová (62. Pohorová) – Miláčková (62. Horálková), Buchtová. Trenéři Ducheček, Vaněček.

Kutná Hora: Růžičková – Strnadová, Baranovičová, Vavřičková, Havlíčková – Capouchová, Krulišová, Mašínová, Ryšánová – Nezbedová, Čepková. Trenér Alexandr Nagy.