Fotbalistky Čáslavi si to na závěr podzimní sezony rozdaly se Spartou Praha

30. listopad 2014, 17:59
(aktualizováno: 30. listopad 2014, 17:59)

Čáslav - Poslední fotbalový zápas roku 2014 na čáslavském stadionu sehrály ženy, které ve třetím kole poháru přivítaly jeden z nejlepších českých klubů ženské kopané - AC Sparta Praha:

Čáslav - Sparta Praha 0:10 (0:3)

Domácí fotbalistky úspěšně zpočátku čelily očekávanému náporu hostů. Důsledně a těsně bránily, houževnatě zahustily pokutové území, přestály několik příležitostí, přesto ale inkasovaly: Ve 22. min. Dědinová uklidila k tyči centrovaný míč od Hloupé z pravé stany - 0:1. Ve 37. min. Sparťanky potrestaly zmatek před brankářkou Jelínkovou a ještě do poločasu upravila Bartoňová na 0:3.

Zatímco hostující trenér Dušan Žovinec v úvodu druhé půle poslal na hřiště další tři čerstvé hráčky, domácí tým měl prázdnou lavičku a musel odehrát utkání v jedenácti. Když v 55. a 57. min. hosté dvěma slepenými góly upravili na 0:5, stalo se utkání pouze otázkou skóre. Za stavu 0:8 přišly i příležitosti pro domácí, ovšem proti Čápové vyběhal brankářka Vaníčková daleko za hranici pokutového území a o chvíli později v čisté šanci vychytala Karafiátovou. Fanoušci Sparty vyvolávali "desítku", které se taky dočkali, když v poslední minutě Bartoňová uzavřela účet utkání na 0:10.

"S takto kvalitním soupeřem se pěkný fotbal hrát nedá," uznal sílu Sparty čáslavský trenér Jindřich Vaněček. "Nehledě na to, že Sparta přijela v silné sestavě," upozornil a navázal: "Na takovou kvalitu nemáme. Na holkách byla vidět bojovnost a snaha, jsme ale někde jinde." Zápas s kvalitním soupeřem vzal domácím hráčkám hodně sil, navíc musely utkání odehrát v jedenácti. "Čtyři holky ze základní sestavy máme zraněné," vysvětlil Jindřich Vaněček.

Čáslavské fotbalistky zahájí zimní přípravu 12. ledna. "17. ledna pojedeme na halový turnaj do Chocně a od 31. ledna nás čeká soustředění," naplánoval Jindřich Vaněček.

Branky: 22., 67. Dědinová, 37. Krejčiříková, 42., 81., 90. Bartoňová, 55., 63. Kantarská, 57. Křivská, 70. Bužková. Rozhodčí: Kánská - Kučera, Špičák. ŽK: Čápová. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, A. Prchalová, Jehličková - T. Prchalová, Karafiátová, Buchtová, Truhlářová, Karabinošová - Čápová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaneček. Sparta Praha: Vaníčková - Hloupá (51. Jablončíková), Moťovská, Vyštejnová (51. Křivská), Dlasková - Bartoňová, Matoušková, Tauberová (51. Kantarská), Krejčiříková (44. Bužková) - Mocová, Dědinová. Trenér Dušan Žovinec.