Fotbalistky FK Čáslav v zápase s Teplicemi okusily hořkost porážky

18. duben 2019, 07:35

Čáslav - Druhá nejvyšší soutěž fotbalistek měla na pořadu předposlední kolo základní části a domácí celek FK Čáslav, který měl již zajištěnou účast v nadstavbové části o postup, hostil celek z Teplic, který pro zachování účasti v této elitní skupině musel nutně bodovat. To se mu dokonale podařilo - domácí hráčky působily, zejména v prvním poločase, odevzdaným dojmem, čehož agresivně, ale fotbalově  naladěné hráčky hostů dokonale využily.

Čáslav - Teplice 1:2 (0:2)

"Bída a utrpení, tak asi lze charakterizovat naši hru v prvním poločase, přesto jsme měli tři gólovky, ale..." začal hodnotit utkání Jindřich Vaněček, jeden z domácích trenérů.

Hostující hráčky se dostaly brzy do vedení, když Culková neuhlídala Motyčkovou a ta pak neměla se zakončením problém 0:1. V tu chvíli jakoby na domácí hráčky padla deka, čehož dokonale využily hráčky Teplic, které Němcovou zvýšily na 0:2, ikdyž vstřelená branka hodně zaváněla ofsajdem.

Ve druhém poločase se čáslavské fotbalistky usadily na půlce svých soupeřek, ale z převahy vytěžily pouze korigování výsledku perfektní střelou Burešové 1:2.

"Druhá půle byla z naší strany podstatně lepší, ale vytěžit se nám, ze 43 minut stálé převahy na polovině soupeře, podařilo jen snížit v 74. minutě střelou z poza vápna, kdy se perfektně trefila Burešová. Tým je sice složen z hráček, které mají odehráno hodně zápasů i na této úrovni, ale nějak nám chybí najednou celoplošný pohyb a současný celek moc neoplývá rychlostí a pohybem. Vyloženě rychlostních typů máme tak 3-4 hráčky a to je na špici druhé nejvyšší soutěže sakra málo. Když k tomu přičteme, že celek Pardubic, Teplic, Brna a Olomouce trénují třikrát týdně a my se sejdeme v úterý ve slabém počtu, ve čtvrtek  je pak sice hráček o něco více, tak je jasné, že oproti ostatním týmům z horní poloviny tabulky máme tak polovinu tréninků a tomu odpovídají výkony a výsledky," dodal Vaněček.

Branky:  74. Burešová - 6. Motyčková, 38. Němcová. Rozhodčí: Nováková - Kmitovská, Fuchsová. ŽK: Ašenbrennerová, Buchtová - Motyčková, Galbavá. Čáslav: Jelínková - Culková (46. Mádlíková), Ašenbrennerová, Ratajová, V. Němcová - Váňová, Vaněčková, Burešová, Melcherová - Buchtová, Brothánková. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.