3. červen 2014, 12:52
(aktualizováno: 3. červen 2014, 12:53)

Trmice - Výsledek posledního utkání letošní sezóny v České fobalové lize neměl pro Čáslavandy vliv na umístění, jelikož už předem si zajistily výtečné páté místo. Jednalo se spíše o prestiž a potvrzení jejich kvality a udržení standardního výkonu.

Krupka - Čáslav 1:6 (1:4)

Na své soupeřky hostující hráčky doslova vlétly jako uragán a hned z první akce se po narážečce od Truhlářové a Karafiátové dostala k míči Aneta Prchalová, která šla sama na branku, v prostoru penalty si všimla nabíhající Buchtové, které poslala přesný pas, ale vracející se domácí Polívková ve snaze míč odkopnout si ho ukopla do vlastní branky 0:1. Běžela třetí minuta a po rychlé akci na jeden dotek a přesné rozehrávce přes Truhlářovou, Buchtovou dostala finálku na nohu Karafiátová, která zvýšila na 0:2.

Celek domácích hráček se předvedl jako fotbalově vyzrálé a po fotbalové stránce se jevilo jako rovnocenné, ale jejich útoky končily na hranici vápna. Ve 35. minutě chytře Culková vhodila rychlý aut na Buchtovou, ta prodloužila na Anetu Prchalovou a než se domácí hráčky rozkoukaly zvýšila na 0:3. To byla ukázková akce rychlosti a myšlení. Ve 40. minutě se vyznamenal hlavní rozhodčí Beneš, který snad jediný viděl hrát ve vápně rukou Veselou a ihned ukázal na penaltový puntík, domácím hráčkám tak nabídnul výhodu ke snížení což se jim povedlo Riegerovou 1:3.

„V této době bylo velice důležité, že naše holky neztratily sebekontrolu a disciplínu a nehledě na „totální guláš v podání všech tří rozhodčích“ pokračovaly ve své hře,“ řekl jeden z trenérů hostujícího celku Jindřich Vaněček.

Čáslavské fotbalistky však odpověděly tím nejlepším způsobem a hned z následujícího rozehrání, dostala míč Culková, přihrávkou našla nabíhající Anetu Prchalovou, které do střely skočila domácí domácí gólmanka Beníšková, od té se míč odrazil k Buchtové, která nekompromisní střelou zvýšila na 1:4.

Druhý poločas se odehrál výhradně pod taktovou hráček Čáslavi, které si udržovaly své soupeřky na bezpečnou vzdálenost od svého velkého vápna a diktovaly vývoj a průběh utkání.

V 70. minutě předložila Anetě Prchalové ideální přihrávku Buchtová a bylo to 1:5. Poslední branka padla po ukázkové kombinaci na jeden dotek na jehož konci stála opět Aneta Prchalová a stanovila celkové skóre na 1:6.

„Celá sezóna byla pro nás fotbalově velice poučná, ale zároveň nám ukázala, že se ubíráme správnou cestou, v podstatě jsme se dostali do prvé pětice nejlepších týmů druhé ligy, kde vyčníval Liberec, který byl v celé sezoně fotbalově jinde. Myslíme si, že i děvčata si začala uvědomovat svoji fotbalovou sílu a bude jen na nich, zda to, co do nich vkládáme, budou ochotna dále rozvíjet a pracovat na sobě. V každém případě musíme všem našim hráčkám poděkovat, které ač v úzkém kádru, předváděly skvělý fotbal a dosáhly tak skvělého výsledku,“ shodli se oba čáslavští trenéři.

Branky: 35., 70., 79. A. Prchalová, 3. Karafiátová, 41. Buchtová, 1. vlastní - 40. Riegerová. Rozhodčí: Beneš - Karman, Novotný. Čáslav: Jelínková - T. Prchalová (78. Miláčková), Buřvalová, Veselá, Kunášková - Culková, Medunová, Karafiátová,Truhlářová - Buchtová, A. Prchalová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.