Hlízov se v prvním poločase v Malíně trápil, ve druhém ale hosté soupeře rozstříleli!

1. duben 2017, 17:38

Malín - Lídr okresního přeboru Hlízov se v patnáctém kole nejvyšší okresní soutěže představil na hřišti Sokola Malín. Zejména v prvním poločase domácí favorizovaného soupeře potrápili. Druhý poločas pak byl jasně v režii Hlízova.

Malín - Hlízov 2:9 (2:4)

Hlízov se v prvním poločase v Malíně trápil, ve druhém ale hosté soupeře rozstříleli! Skóre utkání se měnilo již ve třetí minutě, kdy Švábův centr z římého kopu proskákal až do sítě domácích - 0:1. O čtyři minuty později se před bránu prodral Šmidrkal a nekompromisně zavěsil - 0:2. V 11. minutě se hosté radovali ze třetího zásahu, kdy Janovský pláchl svým strážcům, míč předložil Výbornému před prázdnou bránu a ten už věděl co dělat - 0:3. Domácí v tento moment vypadali na ručník. Ale pozor! V 19. minutě Míšek namazal při nepovedeném odkopu balón na nohu Schwarze, který jej pohotově napálil ze třiceti metrů do brány Hlízova - 1:3. Po půlhodině hry se domácí dotáhli na rozdíl jedné branky! T. Vojtíšek se na hranici vápna opřel do míče, který s pomocí tyče skončil za Míškovými zády - 2:3. Hosté proti těžkopádné domácí obraně těžili především při nakopávaných balónech za defenzivní linii Malína. Po jednom takovém brejku byl ve vápně faulován Janovský a Šváb střelou z penaltového puntíku navýšil skóre - 2:4.

Druhý poločas se stal jednoznačnou záležitostí hostí. Nejprve se po rychlém úniku prosadil Janovský - 2:5. Následně Šváb proměnil již svoji druhou penaltu v zápase - 2:6. Aby toho nebylo pro Malín málo, nechal se po hodině hry za nesportovní chování vyloučit stoper Štoček. Hosté do konce utkání přidali ještě tři branky. Dvě po samostatným nájezdech Švába a Špitálníka, který se prosadil po několika vteřinách na hřišti. Jednu pak zaznamenal hlavičkující Růžička po rohové kopu.

Domácí lavička se po prohře 2:9 odmítla k zápasu vyjádřit, a tak se hodnocení utkání ujal hrající trenér Hlízova David Linhart: "Hrálo se na katastrofálním hřišti a navíc v prvním poločase jsme museli hrát i proti větru," podotkl Linhart a navázal: "Sice jsme brzy vedli tři nula, ale poté jsme vlastníma chybama nechali soupeře snížit až na rozdíl jedné branky. První poločas byl z naší strany celkově špatný," přiznal David Linhart.

"Říkal jsem klukům v kabině, že soupeři ve druhém poločase dojde dech. My jsme naopak v zimě trénovali dost tvrdě, což bylo nakonec i ve druhém poločase vidět. Myslím si, že nakonec byl i výsledek pro domácí ještě milosrdný," uzavřel trenér Hlízova.

Branky: 19. Schwarz, 29. T. Vojtíšek - 3., 45. pok. kop, 53. a 66. pok. kop T. Šváb, 7. Šmidrkal, 12. Výborný, 49. Janovský, 59. Špitálník, 11. Růžička.

Rozhodčí: Blatný - Ledvina, Šanda. Červená karta: 60. Štoček (M). Žluté karty: Schwarz, Štoček - Janovský, Výborný, L. Křelina. Diváků: 90.

Malín: Pospíšil - J. Husa, Rathauz, Novotný, Štoček - O. Vojtíšek (78. M. Husa), Kraus, Málek (46. Rezler), M. Vojtíšek - T. Vojtíšek (72. Řípa), Schwarz. Trenér Karel Růžička.

Hlízov: Míšek - Tomíšek, Holík, Linhart, Hanuš (58. Špitálník) - Šváb, Růžička, Kvíčala, Výborný (68. L. Křelina) - Janovský (75. Čáp), Šmidrkal. Trenér David Linhart.