Jediná branka padla těsně před koncem

8. duben 2010, 22:54

Praha - K prvnímu letošnímu mistrovskému zápasu na hřišti soupeře odjeli čáslavští žáci netradičně ve čtvrtek.

Žižkov - Čáslav 1:0 (0:0)

V úvodních deseti minutách byli aktivnější domácí fotbalisté, v krátkém sledu zahrávali tři rohové kopy, které čáslavská obrana dokázala přežít bez změny skóre. Poté se osmělili i hosté a předvedli několik pěkných kombinačních akcí, kterým chybělo jen přesnější a důraznější zakončení a ani čáslavští se po zahrání několika rohových kopů z branky neradovali. V dalším průběhu utkání se spíše bojovalo ve středu hřiště a vzruchu před oběma brankami bylo poskrovnu.

I ve druhém poločase byla hra oboustranně opatrná a žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Čáslavští působili fotbalovějším dojmem, ale větší šance ke vstřelení branky měli domácí. O výsledku utkání rozhodla 67.minuty, kdy čáslavští udělali na polovině hřiště chybu, kterou domácí po rychlém protiútoku potrestali brankou 1:0. V závěrečných minutách se hosté snažili o vyrovnání, ovšem bezvýsledně.

Hodnocení zápasu trenéra FC Zenit Čáslav Milana Miklušičáka: "Je to škoda, soupeř byl hratelný. Měli jsme si odvézt alespoň jeden bod. Bohužel tři minuty před koncem zápasu jsme vyrobili na polovině několik chyb, které domácí potrestali brankou. Utkání bylo vyrovnané a oboustranně opatrné a bylo vidět, že žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Klukům nelze upřít snahu. Pochvalu za odvedený výkon v dnešním zápase zaslouží Honza Goliáš."

Čáslav: Kristek – Kareš, Bilinkiewicz, Všetečka, Kořínek – Dospěl, Jungwirth (55. Kováč), Goliáš, Jelínek (60. Macháček) – Smutný, Zavadil. Trenér Milan Miklušičák.